Samsung DeX ile akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştürecek!

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S8 modeliyle birlikte, belki de daha çok konuşulacak bir ürün olan, DeX cihazıyla, akıllı telefonları masaüstü bilgisayara çeviren teknolojini duyuracak.

Sponsorlu reklam

Galaxy S8 modeliyle bir devrim niyeliğinde yenilikler sunacak olan Samsung, lansmanda belkide S8’den daha çok konuşulacak olan DeX isimli (Desktop eXperience) yani masaüstü deneyimi isimli dok ile akıllı telefonu monitörle bağlayarak masaüstü bilgisayar haline dönüştüren yeni nesil teknolojisini duyurmaya hazırlanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Microsoft’un Continuum teknolojisine benzeyen ancak teknolojik olarak daha iyi olduğu söylenen DeX ile, geleceğin bilgisayarlarının artık ceplerde olacağını da daha çok hissediyoruz. Malum, artık akıllı telefonlar çoğu bilgisayarlar kadar güçlü hatta bir çok PC veya notebook’tan da daha güçlü donanımlarla geliyorlar.

Sponsorlu reklam

Samsung DeX telefonları masaüstü bilgisayara dönüştürme

Samsung desktop experience

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Düşünsenize, işteyken monitöre bağladığınız akıllı telefonunuz iş bilgisayarı, eve geldiğinizde ev profilinize geçiş yaparak evdeki monitöre bağladığınız kişisel masaüstü bilgisayarınız haline gelebilecek bu teknoloji, hayatımıza yeni bir bakış açısı getirebilir. Elbette bunun yaygın kullanımı için belli bir sürenin geçmesi gerekiyor. Malum bir çok uygulama ve oyun masaüstü işletim sistemleri için geliştiriliyor ve mobil işletim sistemlerinde çalışmıyor. Ancak akıllı telefonlara sanal makine kurulumu yöntemiyle windowsu dahi yükleme olanağı geldiğinde, bu sorun da ortadan en azından kısa vade için kalkmış olur. Zaten Android işletim sistemi de Chrome OS ile bu yolda ilerliyordu ve yeterinde bu teknolojiye adaptasyon sağlamıştı.

Samsung DeX

Bir çok açıdan hayatı kolayşaltıracak olan, yakın geleceğin belki de en popüler gelişmelerinden olması beklenen bu teknolojiyi telefonumda kullanmak için merakla bekliyorum. 


Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 18:21

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak