Samsung Exynos 7420 İşlemci İle Uygulamaların Yüklenmesini Beklemeyeceksiniz! [Video]

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung’un Qualcomm’a karşı rakip olarak geliştirdiği, “iPhone killer” olarak görülen yeni Galaxy S6’da kullanılacak Exynos 7420 işlemcisine ait yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Samsung yeni yayınladığı tanıtım videosunda, artık uygulamaların açılması için beklemeyeceğimizi iddia ediyor.

Teknoloji destek

Yapılan performans testlerinde en iyi puanları alan Exynos 7420, 14nm teknolojisiyle geliştirildi ve sekiz çekirkeğe sahip. Bunun yanı sıra Mali-T760 grafik yongasını da barındıran yeni Exynos 7420 işlemcisi bir önceki Exynos işlemcilere göre çok dha fazla performans sağlamanın yanı sıra, %30 ile %35 oranında daha az enerji kullanıyor.

Samsung’un Galaxy S6 serisinde de kullanacağı, akıllı telefon deneyimini çok farklı bir yere getirecek olan yeni Exynos 7420 işlemcisinin, uygulamalardaki başarısını ve artık uygulamaların yüklenmesini beklemeyeceğimizi anlatan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir