Samsung Galaxy A7 2017 APN internet ayarları

Samsung Galaxy A7 2017 telefon modelinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom 4.5G 3G internet APN ayarları nasıl yapılır? İnternet bağlantısı olmuyor hata veriyor.

Andronova

Samsung firmasının amiral gemisi olmaya aday cihazlardan biriside A serisidir. Firma her bütçeye uygun her modelde telefon üretmektedir. Ezeli rakibi olan Apple firmasına göre daha çok çeşit ve daha uygun fiyatlarda modeller piyasaya çıkarmaktadır. İşte o modellerden biride A7 serisinin 2017 modelidir. Yazılım ve tasarımı diğer Aserilerinden farklı olan bu telefonda internet ayarlarının nasıl yapılacağını resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Galaxy A7 internet ayarları nasıl yapılır

İlk olarak her telefonda tarif ettiğimiz gibi telefonda var olan uygulamalara giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki ekranda görünen ve mavi kutucuk içerisine aldığımız noktalar simgesine tıklayınız.

Samsung Galaxy A7 2017 APN internet ayarları

açılan uygulamalar içerisinden ayarlar simgesini bulunuz. Diğerlerinden bir farkı olmamakla beraber tasarım olarka daha şık bir ayarlar simgesinin olduğunu söyleyebiliriz. Çark şeklinde olan ayarlar simgesine tıklayınız.

Samsung Galaxy A7 internet ayarları

Samsung Galaxy A7 internet ayarları nasıl yapılır

Ayarlar bölümünde ise bir çok ayar değişiklği yapabileceğiniz seçenek bulunmaktadır. Buradan ağ bağlantı ayarlarını yapabilceğiniz Bağlantılar bölümüne tıklayınız.

Galaxy A7 internet ayarları

Bağlantılar başlığı latında telefonunuzda yer alan bütün bağlantı araçları karşınıza gelecektir. Buradan mobil veriyi kullanabilmenizi sağlayan Mobil ağlar yazısına tıklayınız.

Samsung Galaxy A7 turkcell internet ayarları

Mobil ağlar başlığında ise ilk olarak veri dolaşımını aktif etmeniz gerekmektedir. Ardından şebeke modu türü seçneklerinden birini seçiniz. Şebeke modundan 3G ve 4.5G LTE modlarını seçerek mobil internetinizi kullanabilirsiniz. Ardından APN’leri görebilmek için Erişim noktası adları bölümüne giriş yapınız.

Samsung Galaxy A7 vodafone internet ayarları

Erişim noktası adları bölümünde Galaxy A7 2017 telefonda yer alan bütün APN’ler karşınıza gelecektir. Eğer hattınız APN’si listede bulunmuyorsa sağ üst köşede yer alan EKLE yazısına tıklayınız.

Samsung Galaxy A7 Türk telekom internet ayarları

Erişim noktası düzenleme ekranı olarak karşınıza gelen ekrana hattınıza ait bilgileri giriniz. Örnek olarak İsim: Turkcell-ISP APN: internet gibi yazınız. Diğer bölümleri ise boş bırakınız.

Galaxy A7 2017 internet ayarları

Yapmış olduğunuz APN ayarlarının telefonda aktif olabilmesi için ayarlarınızı kaydetmeniz gerekmektedir. Bunun için sağ üst köşede ye alan kaydet yazısına tıklayınız.

Samsung Galaxy internet ayarları

Samsung Galaxy A7 internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 22:02

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın