Samsung, Galaxy Ailesine Kapaklı ve Çift Ekranlı Bir Telefon Dahil Etmeye Hazırlanıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung, kullanıcılara sunduğu geniş cihaz portföyüne yepyeni bir ürün daha katmaya hazırlanıyor. 2000’li yılların ortasında sürgülü ve kapaklı telefon çözümleri ile mevcut piyasada özellikle Nokia ile rekabet eden Samsung, bu anlamda kayda değer bir başarılı yakalamış ve Android işletim sisteminin yaygınlaşması ile şaha kalktı desek yeridir.

teknik destek

Son yıllarda tüketicilere sunduğu akıllı telefonlarda tam dokunmatik ya da dokunmatik + QWERTY klavye yapısını benimseyen Samsung, Android işletim sistemi ile kapaklı bir modeli birleştirmek için kolları sıvamış görünüyor. Tabi Samsung’un bu noktada sürprizi ise telefonda çift ekrana yer verecek olmasıdır. Bu sayede hem kapaklı hem de tam dokunmatik telefon deneyimi bir arada sunulacak.

Şu ana dek elde edilen görsellerin prototip aşamasında olduğu ve Samsung’un bu yönde bir çalışma içerisinde olması ihtimali zayıf kalıyordu. Oysa sızdırılan yeni görseller telefonun kısa süre içerisinde raflardaki yerini alacağını gösteriyor.

media 2893

Galaxy Golden (SHV-E400K) olarak isimlendirilmesi beklenen telefon 1.7GHz frekans hızında çalışan sahip dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemci ve 2GB RAM’den güç alacak. Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışacak Galaxy Golden modelinde 3.67-inç boyutunda 800 x 480p çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak. (Her iki ekran için aynı boyut beklentisi var)

Birçok LTE bandı destekleyeceği bildirilen telefonda çözünürlük değerleri henüz netleşmeyen çift kamera yer alacak. NFC, FM radyo ve 1.820mAh kapasiteli pil telefonda yer bulması beklenen diğer detaylar.

Galaxy Golden adlı modelin önümüzdeki haftalarda Güney Kore ve Çin’de satışa sunulması bekleniyor. Telefonun yılsonuna kadar diğer pazarlarda da tüketicilere sunulması bekleniyor.

media 2894

ilgili>> GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın