Samsung, Galaxy Gear için Kapsamlı Bir Güncelleme Yayınladı!

blank

Samsung’un IFA Berlin etkinliğinde Galaxy Note 3 ile birlikte lanse ettiği ve Galaxy Gear akıllı saat için önemli özellikler getiren bir güncelleme yayınladı. Samsung ilk aşamada sadece Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 Edition tarafından desteklenen akıllı saati, Android 4.3 güncellemesi ile birlikte Galaxy S4 ve Galaxy S III modelleri içinde destekler hale getirmişti.

teknik destek

Kamuoyunda büyük bir heyecan yaratmayan Galaxy Gear yüksek fiyatı, bir gün performans sunan pili ve fonksiyonel özelliklerinin yetersizliği sebebiyle eleştirilerden nasibini aldı. Samsung ise sunduğu yazılım destekle Galaxy Gear’in hem performansını hem de özelliklerini arttırmaya başladı.

Güney Koreli üretici V700XXUAMK7 yazılım numarasına sahip yayımlandığı son güncelleme ile Galaxy Gear’in uyarı görüntüleme özelliklerini bir hayli geliştiriyor. Bir XDA geliştiricisinin akıllı saat için hazırladığı ANT Manager uygulaması uyarı görüntüleme özelliklerini ciddi manada geliştirmişti. Resmi güncelleme ile birlikte artık bu uygulamaya gerek kalmayacak.

Güncelleme ile birlikte Galaxy Gear kullanıcıları birçok bildirime akıllı saat üzerinden ulaşabilecek. Hangouts, Whatsapp, e-posta, kısa mesaj, ajanda gibi bildirimler isteğe bağlı olarak etkinleştirilebilecek. Galaxy Gear akıllı saatin bazı yazılımsal hatalarına çözüm de getiren güncellemeden yararlanabilmek için Samsung App Store’da yer alan Galaxy Gear Manager uygulamasının en güncel versiyonunun yüklenmesi gerekiyor.

gear-update-1

kaynak: SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!