Samsung Galaxy K Zoom’un Fiyatı Açıklandı, Teslimat Mayıs Ayında

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, kamera-akıllı telefon melezi cihazı Galaxy K Zoom’u geçtiğimiz günlerde kullanıcılarla buluşturdu. İkinci nesil Zoom modelini Galaxy S serisi adı altında sunmayıp bunun yerine seri için yeni bir isimlendirmeyi tercih eden Güney Koreli üretici, sadece bu yenlikle kalmadı, Galaxy K Zoom’u hem tasarım hem de teknik özellikler noktasında bir önceki nesil Zoom modeline göre bir hayli geliştirdi.

4.8-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yer verildiği Galaxy K Zoom’un güç birimini ARM’ın Big.LITTLE tasarımını temel alan 6 çekirdekli Exynos 5260 işlemcisi oluşturuyor. Söz konusu işlemci 4+2 şeklinde kümeleniyor. Cortex-A15 mimarili iki çekirdek 1.7GHz frekans hızına ulaşıyor ve cihazın asıl performansını belirliyor. Geri kalan Cortex-A7 mimarili 4 adet çekirdek ise 1.3GHz’de çalışıyor, basit görevleri yerine getirerek pil verimliliğini ön planda tutuyor.

Galaxy K Zoom’un diğer teknik özelliklerine geçmeden önce Samsung’un melez cihazı Almanya’da satışa sunduğunu belirtelim. 519€’dan satışa sunulan Galaxy K Zoom mayıs ortasında kullanıcılara teslim edilecek. Cihazın aynı dönem içerisinde Avrupa’nın birçok ülkesinde raflarda olması bekleniyor. Galaxy K Zoom’un Almanya fiyatını ülkemiz para birimine çevirdiğimizde karşımıza 1.510 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor. Bu da yeni nesil Zoom modelinin en iyi ihtimalle 1.600 liradan ülkemize giriş yapacağı anlamına gelir.

1/2,3” sensör boyutuna sahip 1oX optik zoom yakınlaştırma sunan ve OIS teknolojisini beraberinde getiren 20.7MP çözünürlüklü arka kamera, Özelleştirilmiş Çekim Modları,  2MP ön kamera, 8GB depolama, 2GB RAM, microSD kart desteği, 2.430mAh kapasiteli pil, Android 4.4.2 işletim sistemi, 16.6mm kalınlık ve 200 gram ağırlık Galaxy K Zoom’un öne çıkan diğer özellikleri.

kaynak: gsmarena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!