Samsung Galaxy Nexus İçin Android 6.0 Marshmallow Yayınlandı!

media 12568

Google’ın kısa süre önce bir çok Nexus cihazı için Android 6.0 Marshmallow sürümünü yayınlamasıyla birlikte, bir çok Nexus kullanıcısı sevinirken, bazıları ise üzülmüştü.

teknik destek

Android 6.0 güncellemesini alamayan Nexus kullanıcıları arasında, Nexus 4 gibi popüler cihazların yanı sıra, bir zamanların canavar Nexus telefonlarından olan Galaxy Nexus modeli de yer alıyordu.

Sevindirici haberimize yönelik bilgileri paylaşmadan önce, “Nexus Cihazlar İçin Android 6.0 Marshmallow Yükleme Talimatı” başlıklı yazımızda, fabrika imajlarını Nexus telefonunuza nasıl yükleyebileceğinize dair bilgiyi ve arıca, “Nexus 4 İçin Android 6.0 Marshmallow Yayınlandı” başlıklı yazımızda da Nexus 4’ünüze Marshmallow şekerini nasıl yükleyebileceğinizin bilgilerini bulabilirsiniz.

Şimdi, üzüntüsü son bulacak olan Samsung Galaxy Nexus sahipleri için, Android 6.0 Marshmallow sürümüne kavuşabilecekleri AOSP tabanlı ROM yayınlandı.

galaxy-nexus-marshmallow-goruntu1

Xda forumlarındaki, daha önce Galaxy Nexus modeli için Android 5.0 ve Android 5.1 ROM’larını da yayınlanan Ziyan isimli geliştirici tarafından paylaşılan Marshmallow tabanlı ZMoD ROM’u, deneme aşamasında olmasına rağmen, birkaç ufak tefek hatanın haricinde oldukça stabil çalışıyor.

Galaxy Nexus için Android 6.0 ZMoD ROM‘u forum.xda-developers.com indirebilir ve kurabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın