Video: Samsung Galaxy Nexus ve Ice Cream Sandwich’in Yeni Görüntüleri İnternette Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, yeni Nexus akıllı telefonunu büyük bir ustalıkla bu zamana kadar saklamayı başardı. Fakat Samsung Galaxy Nexus‘un gizliliğini yitirme zamanı geldi! Daha önceki sızıntı haberlerimizde cihazın bazı bulanık fotoğraflarını ve teknik özelliklerini sizlerle paylaşmıştık. Duyurulmasına çok kısa süre kalan Nexus Prime kod adlı ikinci Samsung üretimi Nexus telefonunun ve yeni Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonunun çok net görüntüleri internette yayınlandı!

Andronova

Romanyalı Gadget.ro internet sitesinden sızan yeni Samsung Galaxy Nexus ve Ice Cream Sandwich görselleri merakımızı biraz olsun gidermeyi başardı. Cihazın donanımı daha önceki söylentilerde yer alan birçok özelliği doğruluyor. Ön yüzünde hiçbir fiziksel ya da kapasitif dokunmatik buton bulunmayan Galaxy Nexus, diğer bir Google akıllı telefonu olan Nexus S gibi kavisli bir ekranla geliyor.

Görüntüler, cihazın ön yüzünde metal çerçeve bulunduğunu da doğrulamış oldu. Fakat bilgi ve görüntü sızıntısı gerçekleştiren başka bir Romanya sitesi olan Mobilissimo.ro‘ya göre, Galaxy Nexus’un kasası metal hissi veren kahverengi plastikten oluşturulmuş ve arka kapağı tıpkı Galaxy S II’ninki gibi oldukça esnekmiş.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Ice Cream Sandwich sızıntısındaki cihazların güncel yazılımı değil de sadece geliştirme çalışmalarının sonuçlanmadan önce dağıtılmış olan deneme versiyonunu ihtiva ettiklerinden eminiz. Yayınlanan videobunu doğrulamış oldu. Honeycomb’a benzerliğiyle dikkat çeken Ice Cream Sandwich’in son halinde; uyarılar barı, kamera, arama kutusu, Launcher, kilit ekranı ve tamamiyle farklı görünüme sahip ögeler içerdiğini görüyoruz.

Harika animasyonlarla desteklenmiş olan Ice Cream Sandwich’ın kullanıcı arayüzünde buton gereksinimini gidermek için ekranın alt kısmı 3 adet kısayola ayrılmış.Geri, Home ve Çoklu görev butonlarını ilk defa Honeycomb’da görmüştük. İlerleyen dönemlerde mevcut cihazlar için gelen yazılımlarda bu kısım yer almayabilir. Bu özellik ile beraber klasikleşmiş dokunmatik ya da fiziksel butonlar tarihe gömülmüş olacak.

4Chan resim forumunda hem Nexus Prime hem de Ice Cream Sandwich konusunda yorumlarını dile getiren isimsiz yorumcunun gerçekleri ifade ettiği de anlaşılmış oldu. Yorumcunun söylediği hemen herşey gelen yeni haberlerle doğrulandı.

Ayrıca Gadget.ro, dün BGR’ın yayınlamış olduğu Galaxy Nexus teknik özelliklerini de onayladı. Habare göre cihaza; 1.2GHz Texas Instruments OMAP 4460 işlemci, 1GB RAM, 32GB dahili Hafıza, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 4.65 inç Super AMOLED HD çözünürlüklü ekran, 5MP Arka, 1.3 MP ön kamera, LTE iletişim teknolojisi ve 1750mAh standart pil özellikleri eşlik edecekmiş. Halen özellikler konusunda kesin birşey söyleyemiyoruz. Umarız GSMArena haklı çıkar.

Görsellerde Tuna model numarasıyla yer alan cihazın yayınlanan ilk videosunu aşağıdan izleyebilir ve Ice Cream Sandwich görsellerine göz atabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın