Samsung Galaxy Note 10.1 Edition Tablet Modelinin Ekran Detayları Ortaya Çıktı

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

IFA 2013 öncesi düzenlenen Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 3, Galaxy Gear (akıllı saat) ve Galaxy Note 10.1 Edition modellerini lanse eden Samsung, söz konusu üç ürünü de eylül sonunda tüketicilerin beğenisine sunacak. Etkinliğinde en dikkat çeken cihazı kuşkusuz Galaxy Note 3 oldu. Sergilediği donanım özellikleri ile halihazırda en güçlü tablet olarak gösterilen Galaxy Note 10.1 Edition ise diğer tanıtımların biraz gölgesinde kaldı denilebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Benzersiz yazılım özelliklerini, S-Pen ve güçlü donanım ile birleştiren tabletin en dikkat çeken özelliklerinden biri sergilediği ekran çözünürlüğü oldu. Tablet kuşkusuz S-Pen yazılım özellikleri ile diğer modellerden ayrılıyor, ancak Samsung, tablette yer verdiği yüksek çözünürlüklü ekran ile tablet platformunda üst sınırı belirlemeyi de başardı (Nexus 10 ile beraber).

Galaxy S II dışında üst sınıf tüm cihazlarda PenTile piksel dizilimine yer veren Samsung, yüksek çözünürlüklü yeni nesil tabletinde de geleneği bozmadı ancak bu defa farklı bir detaya yer verdi. Güney Koreli üretici Galaxy Note 10.1 Edition’da PenTile RGBW (yaygın olan RGB) piksel dizilimine yer verdi.

Kırmızı, yeşil ve mavinin yanında ekstra beyaz alt piksel de kullanılırken, beyaz piksel herhangi bir rengi görüntüleme özelliğine sahip değil, ancak ekrana daha fazla ışığın nüfuz etmesini sağlayarak daha parlak ve canlı görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. Sonuç olarak beyaz pikselin yer verildiği ekran her zamankinden yaklaşık %30 daha parlak ve doğrudan güneş ışığı altında daha fazla okunabilirlik sunuyor.

10.1-inç boyutunda 2560 x 1600 piksel (inç başına 299 piksel yoğunluk) gibi oldukça yüksek bir çözünürlük vaat eden Galaxy Note 10.1 Edition, halihazırda en dikkat çeken tablet modellerin başında geliyor. Ekran özelliklerinin yanında cihazın diğer teknik unsurlarına değinecek olursak; dört çekirdekli Snapdragon 800 (LTE), yeni nesil Exynos 5 octa 5420, 3GB RAM, 16/32/64GB dahili depolama, 64GB’a kadar microSD kart desteği, 8MP LED flaşlı arka kamera, 1080p 60fps video kaydı (LTE modeli), Android 4.3 işletim sistemi, özelleştirilmiş S-Pen destekli uygulamalar ve 8.220mAh kapasiteye sahip batarya.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir