Samsung Galaxy Note 2 N7100’e Android 5.1.1 Lollipop Yüklendi! [Yükleme Talimatı]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy Note 2 N7100’e Android 5.1.1 Lollipop Yüklendi! [Yükleme Talimatı]

Andronova

>Samsung’un iki yıl önceki Note serisinin amiral gemisi olan Galaxy Note 2 (N7100) için bir çok kullanıcının beklediği yeni Android 5.x Lollipop versiyonuna yönelik Samsung, Note 2 için de Lollipop güncellemesinin geleceğini belirtmesine rağmen henüz resmi kaynaklardan yapılan bir güncelleme tarihi bilgisi yok. Bir ok üst segment cihazın Lolipop’a güncellenmesi karşısında sabırsızlanan Note 2 kullanıcıları bu durumda ya telefonlarını yeni modellerle değiştiriyor yada farklı arayışlar içerisine giriyorlar. Şimdi sizleri bu azaptan kurtarıp sizlere Note 2’nize nasıl Android 5.0 Lollipop sürümünü yükleye bileceğinizi anlatacağız.

Xda’daki bir geliştirici, Cyanogen tabanlı CyanogenMod 12’nin kullanıldığı Android 5.1.1 versiyonunu Galaxy Note 2 için başarıyla uyarladı. Bir çok problemin giderildiği, neredeyse sorunsuz çalışan bu ROM, kısa aralıklarla yayınlanan güncellemelerle de daha stabil hale geliyor. Aşağıda Note 2’nize Android 5.1.1 versiyonunu nasıl yükleye bileceğinizi anlatacağız.

Not: Bu işlem cihazınızı (garantisi halen devam ediyorsa) garantiden çıkarır ve Andronova cihazınızda olabilecek sorunlardan sorumlu değildir. Eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız hiç yapmayın!

Samsung Galaxy Note 2 N7100’e Android 5.1.1 Lollipop Yüklendi! [Yükleme Talimatı]

Galaxy Note 2 N7100 için CyanogenMod 12 (Android 5.1.1) yükleme talimatı:

Not: Eğer cihazınızda Custom Recovery (CWM veya TWRP) varsa Adım 6’dan devam edebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak ODIN 3.0 versiyonunu yükleyin –  d-h.st/eNJ

Adım 2: TWRP Recovery’yi indirin – dl.twrp.me/t03g/

Not: TWRP’nin son versiyonunun .img.tar formatında olanını indirin.

Adım 3. Cihazınızı kapatıp Ses kısma+Home+Güç tuşlarına aynı anda basarak Download Modunu açın ve Ses açma tuşuna basın.

Adım 4. İlk adımda indirdiğimiz ODIN’i açın ve ardından cihazınızı USB kablosuyla PC’nize bağlayın. ODIN’in cihazınızı tanıdığından emin olun.

Adım 5. İndirdiğiniz TWRP Recovery’nin img.tar dosyasını Files bölümündeki AP butonuna tıklayarak ekleyin ve Start butonuna basarak recovery’yi yükleyin.

Adım 6. Aşağıdaki bağlantıların birinden Note 2 N7100 için CyanogenMOD 12’yi ve Gapps dosyasını indirin ve SD kartınızın içerisine kopyalayın:

ROM dosyası linki: mega.co.nz/#!pURCkIAS!NtCpg8i27pV6Uqo_1FISE_J0GSUE9fYdNWXx8JtTRW4
GAPPS dosyası linki : devfiles.co/download/fAgtiEoX/gapps-lp-20150314.zip

Adım 7: Cihazınızı kapatın ve ardından Recovery modda açmak için Ses Açma+Home+Güç tuşlarına aynı anda basarak recovery’ye geçin.

Not: Sonraki adımlara devam etmeden önce Backup (yedekleme) yapmanız önerilir.

Adım 8. Lollipop’u yüklemeden önce cihazınıza full wipe (tam format) yapın.

Adım 9. Install (yükle) butonuna tıklayarak Adım 6’da sd kartınıza yüklediğiniz dosyaları bulun ve ilk olarak Cyanogen 12 ROM dosyasına tıklayarak kuruluma başlayın.

Adım 10. ROM dosyasının yükleme işlemi bittiğinde Home tuşuna basarak yine Adım 9’daki gibi aynı işlemlerle bu sefer Gapps dosyasını kurun.

Adım 11. Kurulum bittikten sonra Reboot System butonuna tıklayarak cihazınızı başlatın.

Not: Eğer Cyanogen ekranında takılı kaldıysanız, tekrar recovery’ye giriş yaparak wipe yapın ve tekrar cihazınızı başlatın.

Kurulum bitti. Note 2’nizde Android 5.1.1 Lollipop ve Materyal Tasarım’ın tadını çıkarın 🙂

galaxy-note-2-lollipop-2

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.