Samsung Galaxy Note 2’nin Android 5.0 Lollipop Almasına Yönelik Yeni Bilgi Geldi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un Note serisinin emektar telefonu Galaxy Note 2 için Android 5.0 Lollipop’un gelip gelmeyeceğine yönelik daha önce sizlerle paylaştığımız haberin ardından, ayrıca Galaxy Note 2 için Android 5.0 tabanlı CyanogenMod 12’nin nasıl yükleneceğine dair de detaylı bilgileri paylaşmıştık. Gelen yeni bilgilerle Galaxy Note 2 sahiplerini güzel günler bekliyor.

Daha önce Samsung Finlandiya’nın ardından, şimdi de Samsung Polonya tarafından Galaxy Note 2 N100’ün Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacağına dair resmi bilgi verildi. Buna rağmen herhangi bir tarih bilgisini vermekten kaçınan Samsung Polonya, en azından Note 2 sahipleri için Lollipop güncellemesini teyit etmiş oldu.

Samsung, Android 5.0 Lollipop güncellemesini bu zamana kadar Galaxy S5, S4, S4 LTE-A, Note 3 ve son olarak Note 4 için yayınlamıştı. Aylar geçmesine rağmen yayınlanan Lollipop güncellemelerinin, daha eski modeller için de yayınlanacak olması, Samsung’un eski cihazlar için güncelleme yayınlamama politikasını değiştirdiğini gösteriyor.

Kullanıcıları güncelleme yayınlamayarak yeni modelleri almaya zorlamanın, büyük ihtimalle kullanıcıları güncellemeleri eski modeller için de veren başka markalara yönelterek Samsung’un satışlarını düşürmesinin ardından etkili olmadığı anlaşıldı. Umarız firmalar eski modellere de güncelleme desteklerini devam ettirerek kullanıcıların mağdur olmamalarını sağlarlar.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir