Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4 KitKat Sonrası 3. Taraf Aksesuarları Devre Dışı Bırakıyor!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Mobil dünyasına ilgi her geçen gün artıyor. Üreticiler bu endüstriden daha fazla gelir elde etmek için sadece mobil cihazları sunmakla kalmıyor, bu cihazlarda rahat bir kullanım deneyimi  ve darbe ya da düşmelere karşı korumak için aksesuarlar da üretiyor. Şu an mobil aksesuar dünyası irili ufaklı birçok üretici için gelir kapısı durumunda ve üstelik daha hesaplı fiyatlarla bu aksesuarları kullanıcılara ulaştırabiliyorlar.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung şu an mobil dünyasının lideri konumunda ve son gelen raporlara göre 2014 yılında 450 milyon telefon satışı gerçekleştirecek. Güney Koreli üretici özellikle üst sınıf akıllı telefonlar için son dönemlerde aksesuar tanıtımlarına da önem vermeye başladı. Ancak Samsung kullanıcıları resmi aksesuar kullanmaya zorlama noktasında kararlı üreticilerden biri olma niyetinde. Son olarak Galaxy Note 3‘te beliren bölge kilidi ile kullanıcılardan yoğun eleştiri alan Samsung, Galaxy Note 3‘te ise çipli aksesuar sistemine (aksesuar kimlik doğrulama) geçiş yapmıştı.

Çipli aksesuar sistemine geçiş ilk aşamada kullanıcılar açısından herhangi bir sorun teşkil etmedi ancak Android 4.4.2 güncellemesiyle beraber Galaxy Note 3’te 3. taraf aksesuar kullanan birçok kişi güncelleme sonrasında aksesuarlarının  çalışmadığını rapor etti. XDA geliştiriciler forumunda özellikle de Spigen firmasına ait S-View  kılıf kullananların tümü güncelleme sonrası kılıfların çalışmadığını ifade ederken, konu üzerinde çalışmalar yürüten geliştiriciler ise Root’lu cihazlarda exposed modülü sayesinde bir çözüm geliştirmeyi başardı.

Her ne kadar bu yönde bir çözüm bulunmuş olsa da, birçok telefon sahibi garanti kapsamı dışına çıkacağı için telefonlarına Root yetkisi vermekten kaçınıyor. Eğer Galaxy Note 3 cihazınızda Samsung tarafından resmi olarak satışa sunulmayan bir aksesuar kullanıyorsanız, Android 4.4.2 güncellemesi sonrası devreye girecek güvenlik sistemiyle aksesuarın çalışmayacağını belirtelim. Samsung aksesuar kimlik doğrulama sistemine Galaxy S5’te de yer vermeyi planlıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: sammobile

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak