Samsung Galaxy Note 3 İçin Yakında Yayınlanacak Resmi Lollipop ROM’u Sızdırıldı! [Hemen Yükle]

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung’un üst seviye telefonlarına Lollipop güncelleme çalışmaları hızla devam ediyor. Son olarak Galaxy Note 2, Note 3 ve bir çok modeline Android 5.0 güncellemesinin çk yakında yayınlanacağı bilgisinden sonra, şimdi Galaxy Note 3 için kısa süre içerisinde yayınlanacak olan resmi Android 5.0 Lollipop ROM’u sızdırıldı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

SM-N9005 modeli Galaxy Note 3 için hazırlanan 1.1 GB’lık boyuta sahip firmware N9505XXUGBNL8 kod numarasıyla geliyor ve yenilenmiş Touchwiz arayüzüyle Android 5.0 deneyimini harika bir uyumla yaşatıyor.

Galaxy Note 3 için resmi Android 5.0 Lollipop’u aşağıdaki talimatlarla yükleyebilirsiniz:

Not: Bu işlem cihazınızı sıfırlayacak ve fabrika ayarlarına geri döndürecek.

YÜKLEME İŞLEMİ

Tavsiye: Devam etmeden önce bir önlem olarak dilerseniz adb komut sistemiyle pit dosyanızın yedeğini alabilirsiniz. Bunun için;

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

adb shell su -c “dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/My-N9005.pit bs=1 skip=17408 count=4244”
adb pull /sdcard/My-N9005.pit

Adım 1. İlk olarak indirdiğiniz Odin ve ROM dosyalarını bir klasöre çıkartın.

Adım 2. Odin uygulamasını açın ve telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. Odin’in telefonunuzu tanıdığından emin olun.

Adım 3. Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz şekilde dosyaları ekleyip Start düğmesine basın;

Not: 16GB kullanıcılarının kurulum sonrası cihazınızın yeniden başladıktan sonra, Recovery moda girip cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamaları gerekmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tüm bu işlemlerden sonra, Samsung’un resmi Android 5.0 Lollipop sürümünü Note 3’ünüzde kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz 🙂

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak