Samsung, Galaxy Note 3 Lite Modelinin Üretimine Başladı!

Samsung, Galaxy Note 3 Lite Modelinin Üretimine Başladı!

Andronova

Samsung‘un uygun fiyatlı Galaxy Note 3 üzerinde çalıştığına dair haberler, Galaxy Note 3’ün tanıtım tarihinden önce bile dillendiriliyordu. Güney Kore medyasında sıklıkla yer alan bu gelişme bir süre önce SamMobile kaynakları tarafından doğrulanmış ve Galaxy Note 3 Lite modelinin 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresin‘de tanıtılacağı bilgisi verilmişti.

Güney Kore medyasında yayınlanan yeni bir raporda ise Samsung’un Galaxy Note 3 Lite modelinin üretimini başlattığı bildirildi. Telefon beklenildiği gibi gelişmekte olan pazarları hedef alacak ve mevcut Galaxy Note 3 satışlarının %30‘unu oluşturacak. İlk iki ayda 10 milyon satış rakamına ulaşarak büyük ekranlı telefonlar kategorisinde ulaşılması güç bir rekorun altına imza atan Galaxy Note 3’ün Galaxy Note 2’nin 30 milyon rekorunu kırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu hesapta Lite modelinin de milyon satışlara ulaşacağı ön görülmektedir.

Samsung, Galaxy Note 3 Lite Modelinin

Note serisiyle özdeşleşen büyük ekran ve S-Pen , Lite modelinin de dikkat çeken özellikleri olacak. Telefonda 5.68-inç boyutunda (5.5 olabileceği de konuşuluyor) LCD ekrana yer verilecek. Samsung AMOLED ekrana yer vermeyecek üretim maliyetinde ciddi bir azalma sağlayacak. Bir diğer maliyet azaltma hamlesi kamera tarafında karşımıza çıkacak. Galaxy Note 3 Lite modelinde 8MP çözünürlüklü bir kameranın yer alması bekleniyor.

Teknik özelliklere ilişkin ifadelerin iddia niteliği taşıdığını hatırlatalım. Galaxy Note 3’ün hafifleştirilmiş sürümü olarak değerlendirdiğimizde elbette ki donanım özelliklerinde kısıtlamaya gidilecektir. Bu sebeple Full HD ekran ve Snapdragon 800, Galaxy Note Lite’ın beklenen özellikleri arasında yer almıyor.

Siyah ve beyaz renk seçenekleri sunan Galaxy Note 3 Lite’ın mart ayı içerisinde birçok ülkede kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.