Samsung, Galaxy Note 3’ün Android 4.4 KitKat Kaynak Kodlarını Yayınladı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Samsung, Android cihazlar için kapsamlı güncellemeler sonrası kaynak kodları Samsung Açık Kaynak sitesi üzerinden indirilebilir hale getirir. Güney Koreli üretici bir süre önce Galaxy Note 3 için Android 4.4 KitKat güncellemesini Polonya’da resmen kullanıcılara ulaştırmaya başlamıştı. Resmi güncelleme sonrası Samsung beklenen hamleyi gerçekleştirdi ve Galaxy Note 3 N9005‘in tüm kaynak kodlarını geliştiricilerin erişebileceği hale getirdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Söz konusu kaynak kodların resmi güncellemenin hemen ardından yayınlanması özellikle geliştiriciler açısında önem arz ediyor. Zira bu sayede özel ROM geliştiriciler Android 4.4 beraberinde gelen yeni özellikleri yazılımlarına hemen dahil edebilecek ve bu kaynak kodları sayesinde daha stabil ve kararlı ROM’lar oluşturabilecek. Galaxy Note 3 N9005 kaynak kodlarına buradan erişebilirsiniz.

Samsung her zaman olduğu gibi güncellemeyi ilk olarak Polonya’da başlatırken, Android 4.4’ün kısa süre içerisinde diğer Avrupa ülkelerine de sıçraması bekleniyor. Durum çubuğu simgelerinin beyaz renge bürünmesikablosuz yazıcı desteği, kilit ekranda kamera kısayolu, Hangouts‘ın yerleşik SMS uygulaması olarak kullanılabilmesi, geliştirilmiş RAM yönetimi, daha hızlı çoklu görev yöneticisi  ve bazı uygulamalarda tam ekran modu Android 4.4 KitKat kapsamında yer alan yenilikler olmuştu.

kaynak: SamMobile

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak