Samsung Galaxy Note 4 Cephesinden Yeni Gelişmeler

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un 5-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde görücüye çıkaracağı üst düzey akıllı telefonu Galaxy Note 4’e ilişkin yeni bilgiler şirkete yakınlığı ile bilinen SamMobile sitesi tarafından duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde telefonda yer alacak bazı önemli özelliklerden söz eden site kaynakları, bu defa telefonda yer alacak bazı donanım bileşenlerin detayları hakkında bilgi verdi.

Ekrana tıklayarak ya da çeşitli kaydırma hareketleriyle telefonun uyandırılması ya da bazı uygulamaların başlatılması, Wi-Fi ve mobil veri bağlantısı birleştirilerek büyük dosyaların daha hızlı indirilmesini sağlayan çoklu ağ güçlendiricisi, su altı kamera modu ve akıllı parmak izi sensörünün yer verileceği Galaxy Note 4’te ekran boyutu henüz bilinmiyor, ancak daha önce sızdırılan bazı bilgilerde Samsung’un Galaxy Note 4’te 5.7-inç ekran boyutunu korumak istediği yer almıştı. Quad HD (2560 x 1440 piksel) çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yer verileceği akıllı telefonda en güncel işlemci birimleri telefonun güç birimini oluşturacak.

Galaxy Note 4’ün LTE destekli seçeneğinde Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemcisine yer verilecek. LTE destekli model Güney Kore’de 4G LTE Cat6 iletişim teknolojisini kullanarak saniyede 300 megabite ulaşan mobil bağlantı hızına erişebilecek. N910F model numarasına sahip 3G destekli ülkelerde satışa sunulan Galaxy Note 4 ise Exynos cephesinden bir işlemciyle geliyor. 20nm fabrikasyon üretim sürecinde geliştirilen “HelsinkiPro” kod adlı Exynos 5433 işlemcinin detayları bilinmiyor ancak, önceki nesil Galaxy Note 3’te yer alan Exynos 5420’ye oranla hem frekans hem de grafik birimi tarafından önemli bir performans artışının olacağı tahmin ediliyor. ARM’ın big.LITTLE verimlilik teknolojisini destekleyecek yeni çipsette yine ARM cephesinden Mali-T700 serisine ait bir GPU çözümü kullanılacak. Intel’in XMM7260 modemine sahip olacak söz konusu işlemci temmuz ayında hacimli üretime geçecek.

Galaxy Note 4’te ayrıca Sony tarafından geliştirilen optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü kamera modülü kullanılacak. Henüz teyit edilmese de bu sensörün IMX240 olacağı iddia ediliyor. Ön kamera ise Galaxy S5’te olduğu gibi 2MP çözünürlükte olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir