Samsung, Galaxy Note 4 Tanıtımlarına Başladı [video]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung 3 Eylül’de IFA’da duyuracağı Galaxy Note 4 için ilk tanıtım videolarını Çin’de destek sayfası aracılığıyla yayınladı. Aynı zamanda Pekin caddelerinde önemli noktalarda Galaxy Note 4 için afişleri asan Güney Koreli üretici, yeni nesil Note modeliyle hem Çin’de hem de uluslararası arenada akıllı telefon satışlarını artırmayı hedefliyor. Zira son iki çeyrektir Samsung cephesinde işler pek de yolunda gitmiyor. Uzun süredir Çin’de bir numaralı telefon üretici olan Samsung, geçen çeyrekle birlikte koltuğunu Xiaomi’ye devretmişti.

Galaxy Note 4 için yayınlanan tanıtım videoların telefona ilişkin herhangi bir ipucu (videolarda Galaxy Note 3 kullanılıyor) verilmiyor ancak Note serisinin en dikkat çeken özelliği olan S-Pen işlevine bir hayli vurgu yapılıyor. Yine videolarda telefonun çoklu uygulama çalıştırma özelliğine de bir göz attık.

Samsung’un Galaxy Note 4’te yer vereceği ekran boyutu ve çözünürlüklü seviyesi artık kesin diyebiliriz. Birçok raporda karşımıza çıktığı üzere telefonda 5.7-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak. İşlemci tarafı da netlik kazanan bir diğer husus. Telefona 2.5GHz’de çalışan Snapdragon 805 ve 64-bit destekli Exynos 5433 birimleri eşlik edecek. Kamera tarafından 16MP çözünürlüklü bir sensör, gelişmiş S-Pen özellikler, Android 4.4.3 KitKat işletim sistemi, göz tarayıcısı, ultraviyole sensör ve hafıza kart desteği Note 4’ün öne çıkan diğer özellikleri olacak.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!