Samsung Galaxy Note 4’ün Ekran Özellikleri Şekilleniyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Birinci nesil Galaxy Note’dan bu yana büyük ekranlı telefonlar kategorisinin mutlak hakimi olan Samsung, Galaxy Note serisi tutkunlarının merakla beklediği Galaxy Note 4′ ü eylül başında Almanya’da düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde resmen duyuracak. Telefonun tanıtılmasına üç ay kadar bir süre kaldı ve telefon hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu an sadece iddiadan öte olmayanlar gelişmelerden biri telefonun ekran boyutu ve çözünürlük seviyesi hakkında bilgiler aktarıyor. GSMArena sitesinde yayınlanan bir belgeye göre (daha önce de benzer belgeler yayınlandı ve bu defa listeye Galaxy Note 4′ ün dahil edildiğini görüyoruz.) Galaxy Note 4′ te 5.7inc büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekrana yer verilecek. Yakın zamanda tanıtılacak Galaxy S5 Prime ile ayni ekran çözünürlüğünde olacak telefonda ekran boyutu ise Galaxy Note 3 ile aynı seviyede olacak.

Üç nesildir Galaxy Note serisinde ekran boyutunu büyütmeyi tercih eden Samsung, yeni nesil Note modelinde bundan sonraki süreçte 5.7inc ekran boyutunu bir süre standart olarak benimseyebilir. Ya da Güney Koreli üretici her seride 0.2-inç ekran büyütme oranını kasa ebatlarını aynı tutarak Galaxy Note 4’te yer verebilir.

Galaxy Note 4’te 5.7-inç büyüklüğünde 2K çözünürlüklü ekranı yanı sıra Qualcomm cephesinden Snapdragon 805 işlemci, 16/20MP çözünürlüklü arka kamera, 3/4GB RAM, 32/64GB depolama, 128GB microSD kart desteği, suya karşı dayanıklı yapı ve gelişmiş S-Pen özelliklerin yer alması bekleniyor.

gsmarena_001

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak