Samsung Galaxy Note 5 Bu Güne Kadar Ki En İyi Ekrana Sahip!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

akıllı telefon ekran teknolojisi konusunda, Samsung daima öncü olmuştur.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu pazarın açık ara lideri olan Samsung, amiral gemilerinde kullandığı OLED ekranlarıyla oldukça başarılı işler çıkardı.

Samsungun geçtiğimiz hafta tanıttığı Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+ (S6 Edge Plus) modelinin ardından, akıllı telefon ekranlarına yönelik çalışmalarıyla bilinen DisplayMate, Note 5 ve S6 edge+’ın ekranının, bugüne kadar ki akıllı telefonlar arasında en iyi ekran olduğunu açıkladı.

galaxy-note-5-ekran-1

DisplayMate tarafından yapılan açıklamada, 5.7 inç 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde 518ppi yoğunluğunda Quad HD Super AMOLED ekrana sahip olan Galaxy Note 5 modelinin, her ne kadar Galaxy Note 4‘ün ekranına benzese de, aslında teknolojik olarak farklı olduğunu belirtti.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Note 4‘e göre oldukça geliştirilen yeni ekranların, daha iyi dokunma hassasiyetinin yanı sıra, ortam ışığında da daha iyi görüntü sunduğu belirtiliyor.

DisplayMate, yaptığı bu ekran testlerinde tüm OLED ve LCD ekranları incelediklerini de ayrıca ekledi. Ayrıca belirtmekte fayda var, sadece LCD ekranlar arasında da en iyi ekran kalitesini halen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modeli sunuyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir