Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu için değişim veya ücret iadesi

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Note 7 telefonun pili patladı mı? Galaxy Note 7 pil sorunu ortaya çıktı. Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu için değişim veya ücret iadesi yapılacak. Nasıl mı?

Ad imageAd image

Samsung, Note 7 yüzünden başı ağrıdı. Note 7′ de görülen batarya sorunu, çok olmasa da bazı kullanıcılardan gelen şikayetlerle toplatılma kararı alındı.

Kısa süre önce Çin kaynaklı bir haberde, Galaxy Note 7 şarj edilirken patladığına yer verilmişti. Samsung, bu haber karşısında gerekli araştırmanın yapıldığını belirtmişti. Pil sorunu ile ilgili başka şikayetlerde gelmeye başlayınca durumun sıkıntılı olduğu anlaşıldı.

Samsung’ un yeni cep telefon modeli Galaxy Note 7′ de görülen pil sorunu nedeniyle Samsung, resmi bir açıklama yaptı. Pil sorunu yaşayan Note 7 kullanıcıları isterse, cihazlarını değiştirebilir, isterse de ücret iadesi talep edebilecekler. Bu açıklamadan kısa süre sonra Samsung Türkiye’ de aynı açıklamayı yaptı.
 

Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu için değişim veya ücret iadesi açıklaması

Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu için değişim veya ücret iadesi

Ad imageAd image

Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu

pil sorunu

 

Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu nedeniyle iade / değişim

Samsung, Galaxy Note 7′ de görülen pil kaynaklı arıza nedeniyle başı ağrıdı. Büyük gösterişle tanıtılan ve satışa çıkarılan Note 7, pil hatası nedeniyle prestij kaybına neden oldu. Artık Note 7′ i alanlar ve almak isteyenlerin kafasında soru işaretleri oluştu. Tabi bu sorun kısa süre içerisinde çözülecek. Ama kafalardaki soru işaretleri nasıl çözülecek bakalım!

Samsung Türkiye’ den yapılan açıklamada, şuana kadar 35 kullanıcıdan şikayet aldıklarını ve bu problemin kısa sürede çözülmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirtti. Açıklamada Note 7 satışının durdurulduğunu ve satılan cihazlarında geri alınabileceği de vurgulandı. Gelen şikayetleri çok ciddiye aldıkları, anında işlemler yapıldığıda yer almakta.

Ad imageAd image

Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları değişim veya ücret iadesi için Samsung müşteri hizmetleri ile görüşmeleri önerilmekte. Kullanıcılar dilerse sorunsuz başka bir Note 7 alabilecek. Almak istemeyen Note 7 kullanıcısı ücret aidesi için işlem başlatabilecek.

Anlaşılan ya Türkiye’ de çok fazla Galaxy Note 7 alan olmadı. Ya da bize arızalı olan ürünler pek denk gelmedi 🙂


Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 00:54

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir