Samsung Galaxy Note Edge Satışa Çıkıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un IFA fuarında tanıttığı Galaxy Note Edge sonunda satışa çıkıyor. Firmanın daha önce belirttiği üzere, sadece belirli pazarlarda ve kısıtlı sayıda satışa sunulacak telefon, Samsung’un ana vatanı Kore’den sonra Rusya ve Hindistan’da satılmaya başlıyor.

Galaxy Note Edge’ nin Rusya’da Kasım sonu Aralık başı gibi satılmaya başlanması bekleniyor. Telefonun satış fiyatı olarak ise 1225 $ belirlenmiş. Samsung’un ; telefonu Hindistan’da ne zaman satışa çıkaracağı ise şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak büyük ihtimalle Rusya ile aynı zamanda satılması beklenen telefonun, fiyat olarak ise İngiltere’de ki gibi 650 £ olması tahmin ediliyor. Ekim sonuna kadar Çin’de satışa çıkması beklenen telefonun fiyatı Avrupa pazarından da daha pahalı olacak. Yandan kıvrımlı ekrana sahip bu phableti satın almak isteyen Çinlilerin ödemesi gereken miktar ise 880 €. Son çıkan sızıntılar göz önünde bulundurulursa, Samsung telefonu Amerika’ya da getirmeyi planlıyor. AT&T ile görüşmeleri sürdüren firma, telefonu 2 yıl kontratlı olarak 399 $’dan satmayı planlıyor.

Samsung Galaxy Note Edge, kendisi ile beraber tanıtılan Galaxy Note 4 ile donanım olarak benzer özelliklere sahip. 5.6 inç 2560×1600 çözünürlükte ekran, Qualcomm Snapdragon 805 işlemci, Adreno 420 GPU, 3 GB RAM, 16 MP Optik Görüntü Sabitlemeye sahip arka ve 3.7 MP ön kameraya sahip telefonda 3000 mAh batarya bulunuyor. 32 GB hafızaya sahip telefonun depolama kapasitesi 128 GB‘a kadar mikro sd kart destekliyor. Parmak izi tarayıcısı ve S-pene de sahip telefonun diğer ülkelerde ne zaman satışa çıkacağı ya da satılıp satılmayacağı ise belli değil. Galaxy Note Edge hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Samsung-Galaxy-Note-Edge-0

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir