Samsung Galaxy Note II, Avrupa’da Satışa Başlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

IFA 2012’de Unpacked etkinliğinde lasnmanı gerçekleşen Galaxy Note II raflardaki yerini almaya başlıyor. Amerika ve Avrupa’da ön siparişlere açılan telefon önümüzdeki iki hafta içerisinde çeşitli Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak.

Andronova

5.5inç boyutunda 1280 x 720 çözünürlüğünde 16:9 en-boy oranı ve Süper AMOLED ekranı, 3100 mAh batarya gücü, 1.6GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Exynos 4412 işlemci, 2GB RAM ve Mali-400 GPU, 8mp arka kamera, Android 4.1 Jelly Bean, geliştirilmiş S-Pen kalem, sunduğu yazılım desteği ve Galaxy S III ile büyük benzerlik gösteren tasarımı ile Galaxy Note II yılın son döneminde adından fazlasıyla söz ettirecek.

Samsung, Galaxy Note II için büyük hedefler ortaya koymuş durumda. Galaxy Note ile sağlanan 10 milyon satış rakamının da üzerine Samsung yeni nesil telefonu için 20 milyon satış rakamı hedefliyor. Galaxy S III için bu rakam üç ayda aşılırken yıl sonuna kadar 30 milyon satış hedefleniyor.

Galaxy Note II’nin 699 € fiyatı ile ilk olarak satışa sunulacağı Avrupa ülkeleri şöyle;

Fransa 1-2 Ekim 
Almanya 27 Eylül 
İtalya 28 Eylül 
Hollanda 1-2 Ekim 
İngiltere 1-2 Ekim

Ülkemiz kullanıcılarına ne zaman sunulacağı noktasında net bir bilgi yok. Fiyat değerlendirmesi yapacak olursak 699 € yaklaşık olarak 1650 lira ediyor. Vergilerinde dahil edilmesiyle karşımıza nasıl bir rakamın çıkacağı merak konusu. Hatırlanacağı gibi dünyanın en pahalı Galaxy S III’ü 2000 lira fiyat ile ülkemizde satılmıştı.

[youtube=//www.youtube.com/watch?v=6HYUiZa4tro&feature=player_embedded]

kaynak: sammobile.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın