Samsung, Galaxy Note II için Android 4.4 KitKat

Samsung, Galaxy Note II için Android 4.4 KitKat Güncellemesini Test Etmeye Başladı

Andronova

Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 için Android 4.4 güncellemesinin birçok ülkede başlatan Samsung kısa süre içerisinde güncelleme dağıtım sürecine 2013 yılı amiral gemisi modellerinden Galaxy Note II’yi de dahil edebilir. Samsung Amerika tarafından yayınlanan resmi belgede Android 4.4 güncellemesi alacak cihazlar içerisinde yer alan Galaxy Note II, son dönemde Samsung yazılım ekipleri tarafından sızdırılan birçok güncelleme belgesinde de yer aldı. Bu gelişmeler dev ekranlı telefonun söz konusu güncellemeyi alacağını defalarca teyit etmiştir.

Kullanıcılar arasında asıl merak edilen husus ise dağıtımın hangi zaman diliminde başlayacağı. Elde edilen belgeler Galaxy Note II için Android 4.4 güncellemesinin  nisan/mayıs döneminde başlayacağını işaret ediyor. Ve bu yöndeki ilk ipucu da GFXBench listesinde göründü.

Alt bölümde yer alan görselden anlaşıldığı üzere Samsung, Galaxy Note II için Android 4.4.2 yazılımını test etmeye başladı. Galaxy Note II’nin Güney Kore versiyonu üzerinde sürdürülen test aşamasının ilerleyen günlerde ilk meyvesini sızdırılan bir ROM’la vermesini bekliyoruz. Test sürecinin başlamış olması güncelleme dağıtımının nisan/mayıs döneminde başlayacağı iddialarını da güçlendirdiğini belirtelim.

Android 4.4 güncellemesini ilgiyle takip eden Galaxy S III kullanıcıları içinse güncellemenin dağıtımı hususunda kafa karıştırıcı bilgiler mevcut. Son olarak sızdırılan bir başka belgede Galaxy S III için güncelleme dağıtım tarihi bölümünde “belirtilmemiş” ibaresi yer almakta.

Samsung, Galaxy Note II için Android 4.4 KitKat

samsung-galaxy-note-2-kitkat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.