Samsung, Galaxy Note III için Davetiye Dağıtımına Başlarken, Adres Yine Değişmedi: IFA Berlin

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2011 ve 2012 yıllarında Galaxy Note serisine dahil ettiği akıllı telefon modellerini IFA Berlin etkinliğinde duyuran Samsung, 2013’te de geleneği bozmayarak üçüncü nesil Galaxy Note modelini IFA Berlin öncesi düzenleyeceği “Samsung Unpacked 2013 Episode 2” etkinliği kapsamında kullanıcıların beğenisine sunacak.

Andronova

Galaxy Note III için şu oluşan söylentiler gündemi bir hayli meşgul etti ve açıkçası o kadar çok farklı iddia gündeme geldi ki, telefonun sunacağı tasarımın yanı sıra teknik özellikler gizemini korumaya devam ediyor.

Kimi raporlar ise etkinliğe kısa bir süre kala Samsung’un hala ekran boyutu noktasında kararsızlık yaşadığını bildirirken, kimi raporlar ise telefonda yeni nesil Exynos 5 octa işlemcisinin yer alacağını ön görüyor.

Galaxy Note III için bugüne dek gündeme yansıyan detayların yanı sıra mobil dünyasında önemli bir kaynak olarak gösterilen Evleaks’in sunduğu bilgilerden yola çıkarak kimi teknik özellikler zikredilmiyor değil. Bunların başında ise 5.7-inçlik ekran boyutu geliyor. İddiaya göre Samsung, Galaxy Note II modelinde kasa boyutlarını koruyarak (Galaxy S4 modelinde olduğu gibi) ekran boyutunu 5.5-inçten 5.7-inç seviyesine çıkaracak. Full HD çözünürlük sunacak ekran Super AMOLED olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz günlerde yenilenen ve %20 oranında performans artışı sağlandığı iddia edilen yeni nesil Exynos 5420 işlemcisinden güç alması beklenen modelde 3GB RAM beklentisi yüksek sesle dile getiriliyor. 3GB RAM’in sadece LTE-A modelinde yer alabileceği de iddia ediliyor.  Telefonun LTE versiyonunda ise 2.3GHz frekans hızında çalışacak Snapdragon 800 işlemcisine yer verilecek.

Bunların yanı sıra daha büyük bir pil, yetenekleri artırılan S-Pen, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera ve Android 4.3 telefonunda yer alması beklenen diğer teknik özellikler şeklinde sıralanıyor.

4 Eylül’de Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak etkinliği youtube.com/samsungmobile adresinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın