Samsung Galaxy Note III Versiyonlarının Ülkelere Göre Dağıtım Listesi Ortaya Çıktı!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung her zaman merak uyandıran Galaxy Note serisinin üçüncü jenerasyonunu resmi olarak gün yüzüne çıkarmasına artık sayılı günler kaldı. Telefon hakkında bugüne kadar birçok iddia gündeme gelirken, ortaya çıkan kimi görseller de tasarımın neye benzeyeceği noktasında ipuçları verdi. Ancak farklı yapıda birçok tasarım ortaya çıktığı görülmüş ve bu sebeple tasarım hakkında net bir değerlendirmede bulunmak şu an için çok zor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Teknik özellikler ise aşağı yukarı netleşti denilebilir. Bugüne dek telefonda konumlandırılan birçok detayın sır perdesini aralayan SamMobile, telefonun iki farklı işlemci ile donatılan versiyonların hangi ülkelerde satışa sunulacağını lansmandan 3 hafta önce okuyucularına duyurdu.

Siteye göre ülkemiz de dahil olmak üzere birçok Asya, Orta Doğu ve Afrika ülkesinde Eynos octa işlemcili versiyon satışa sunulacak. Söz konusu modelde geçtiğimiz gün lanse edilen ve artırılan işlemci performansının yanı sıra yeni bir grafik birimi ailesi ile tanıtılan Exynos 5420 işlemci kümesi yer alacak.

4’erli kümeler şeklinde işlem gören yeni Exynos işlemcisinde 1.8GHz frekans hızında çalışan Cortex-A15 mimarili dört çekirdek ve 1.3GHz frekans hızında çalışan daha çok enerji verimliliği sağlayan Cortex-A7 mimarili dört çekirdek yer alıyor.  Exynos 5420’nnin bir önceki nesil işlemciye göre sağladığı en önemli gelişme ise grafik biriminde yaşandı. Samsung, yeni nesil işlemcisinde sektörün en iyisi olması beklenen 6 çekirdekli Mali-T628 grafik işlemcisine yer verdi.

Galaxy Note III’ün N9005 adlı versiyonu ise LTE desteğinin mevcut olduğu ülkelerde satışa sunulacak. Telefonda, son dönemde üst birçok modelde yer alan 2.3GHz frekans hısında çalışan Krait 400 mimarisine sahip dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi yer alacak. Modelde yer alacak grafik birimi ise Adreno 330 olacak. Her iki modelde de 3GB LPDDR3 RAM’in yer alacağı bildirilirken, Samsung ayrıca Çin’e özel çift SIM kartlı bir model hazırlayacak.

İlerleyen saatlerde sitede yayımlanan bir başka haberde ise N9006 adlı modelin varlığını gösteren bazı belgeler elde edildi. Söz konusu modelin ise LTE-A bağlantı modemine sahip versiyon olacağı iddia ediliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Android 4.3, optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü kamera, 16/32/64GB depolama seçenekleri, microSD kart desteği ve geliştirilen S-Pen yetenekleri Galaxy Note III’in bahsi geçen diğer teknik detayları arasında yer alıyor.

Listeye aşağıdan göz atabilirsiniz.

media 2881

ilgili>> GSMArena

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak