Samsung, Galaxy Note III’te Qualcomm 800 İşlemcisine Yer Verebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dünya devi üreticiler yılın ilk yarısında amiral gemi modellerini duyurarak mobil dünyasındaki gelişmeleri bir kez daha gözler önüne sererken, yılın ikinci yarısında ise rekabetin daha da ileri bir seviyeye yükselecek olması herkesin beklentisi.  Söz konusu rekabetin kuşkusuz en iddialı modellerinden biri, daha önceki iki versiyonu ile büyük ekranlı telefon segmentini domine eden Galaxy Note III olacak.

teknik destek

Dün yayınladığımız bir haberde telefonun optik sabit görüntüleme özelliği sayesinde gelişmiş bir kamera ile donatılacağı iddia edilirken, Güney Kore’den gelen son rapora göre Samsung, yeni nesil akıllı telefonunda Qualcom 800 işlemcisine yer verecek. Resmi olarak bu yılın başında ilan edilen işlemci şu ana dek herhangi bir tablet ya da telefonda yer bulmadı.

Mayıs başından itibaren hacimli üretime başlayan işlemci, Galaxy Note III ile birlikte yılın ikinci yarısında kullanılması planlanan dördüncü telefon olmuştur. LG Optimus G2, Pantech IM-A880 ve Sony Xperia Honami (i1) için de Qualcomm 800 iddiaları dillendirilmekte.

Galaxy Note III, Samsung’un Qualcomm işlemcilerine yer verdiği ilk akıllı telefon olmayacak. Güney Koreli üretici mart ayı içerisinde resmi tanıtımını gerçekleştirdiği Galaxy S4 I9505 LTE versiyonunda 1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 600 işlemcisine yer vermişti. Bu sebep bir sonraki amiral gemisi modelinde Snapdragon 800 işlemcisine yer verilmesi yüksek ihtimal dahilinde. Bunun yanı sıra Galaxy S4’te olduğu gibi, LTE’nin dünya üzerinde yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte, yine üretim hacminin büyük bölümünde Qualcomm 800’e, uluslararası versiyonda da Exynos 5 octa’ya yer verilebilir.

Söz konusu ihtimallerin hepsi senaryo ve henüz teyit edilen bir gelişme yok. Kesinleşen tek bir detay telefonun sonbahar başında Almanya’da düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde Unpacked etkinliği ile basın karşına çıkacağı. O tarihe kadar Galaxy Note III hakkında birçok iddia ve söylenti dillendirilmeye devam edilecek.

Beraberinde Adreno 330 GPU’sunu getiren yeni nesil Qualcomm 800, 2.3GHz frekans hızına kadar işlem görebiliyor. 4K video oynatma ve kayıt olanağı, Krati 400 CPU,  yükseltilmiş sistem performansı sağlayab 4G LTE Cat 4, yüksek hızda veri indirme ve uzun süreli pil örü vadediyor.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın