Samsung Galaxy Note İlk Videosu Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy Note 10.1 2014’ün İlk Videosu Yayınlandı

Android eko sisteminde hemen hemen her üreticinin başarılı yada başarısız bir tableti var. Bu tabletlerin büyük ekranlı Android telefon kullanmaktan daha ileri giden bir kullanıcı deneyimi malesef sunmuyorlar. Bu güne kadar koskocaman tabletlerde telefonlar için özelleştirilmiş Facebook ve Twitter uygulamalarını kullanmak durumunda kaldık. Geçtiğimiz gün Mustafa KILIÇ’ın yapmış olduğu haberde de yazdığı üzere 21 Kasımdan itibaren Google bu eleştirilerin önüne geçecekmiş gibi görünse de halen Android tabletler için özelleştirilmiş Facebook ve Twitter  ve İnstagram uygulamalarından bir ses yok. Yazının sonunda yer alan videoda  Note 10.1′ de ki Twitter uygulaması ise sanırım Samsung tarafından özelleştirilmiş bir Twitter uygulaması.

Android tablet dünyasının gelişememesinin en büyük nedenin ise Çin menşeli ve 149 TL ile 249 TL seviyesinden satılan tabletlerdir diye düşünüyorum. Ucuz tabletler kullanıcılarda her zaman kötü bir Android deneyimi yaşatıyor. Bu deneyimle de geliştiriciler zaten ucuz tablet alanların uygulamalara da fazla para harcamayacağını düşündükleri için tabletlerin çözünürlüğüne göre program yazmıyorlar. En azından benim tanıdığım programcı arkadaşlarım böyle düşünüyor. Google Play’ de kağıt oyunları yapan Hasan kardeşimde tabletler için ayrı bir oyun yapmanın ayrı bir mesai isteyeceğini ve zaten indirme sayılarının da çok yetersiz olduğunu bana bildirmiştir. Android işletim sisteminde iPad’ler ile şu anda 2 tablet başa çıkabilir. Sony’in bu yıl çıkardığı Xperia Z Tablet ve Samsung’un 2014 model Galaxy Note 10.1 tableti. Bu iki tablet donanımı ve yazılımı ile Android tablet dünyasında ucuzdan farklı bir tabletinde yapılabileceğini kanıtlıyor.

Samsung 2014 model Galaxy Note 10.1 tabletinin ilk tanıtım videosunu yayınladı. Tabletin 2 kat büyük bir Note 3 olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu tarz bir tasarımı kim benimseyecek bilemiyorum. Kullandığı telefonun daha büyüğü bir tableti bir insan neden tercih eder aslında bunu anlayamıyorum. Samsung tasarım ve malzeme konusunda diğer üreticilerin gerisinde yer alıyor. 2200 TL’le satılan bir telefonun arka kapağını deri görünümlü plastik yapmak hele kenarına dikiş biçiminde plastik kabartma yapmak ile Samsung bir çok insana “ürün kalitesizliğinin” nasıl olması gerektiğini de göstermiş olmuyor mu? Samsung, Galaxy Note 10.1 2014’te yine Note 3’te olduğu gibi 2 farklı işlemci kullanıyor. Snapdragon 800 ve Exynos 5 Octa 5420’den güç alacak tablet 550 gram ağırlığa ve 7.9 mm kalınlığa sahip. 3 GB Ram ile bu noktada da fark yaratan tablet Android 4.3 ile gelecek. 2560×1600 piksellik çözünürlükte Adreno 330 ile nasıl bir performans verecek hep birlikte göreceğiz. 10 inç bir tablette bu çözünürlüklere gerçekten gerek var mı bunu da siz değerli okuyucuların takdirine bırakıyorum. Tablet ile ilgili son olarak S-Pen teknolojisinin Note 3 telefonundaki gibi kullanıldığını söyleyerek haber/yorumumuzu bitiriyorum. Bilgisayarınız destekliyorsa lütfen videoyu 1080p de izleyin.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir