Samsung Galaxy S II Download Mod Sayacı USB Jig Kullanmadan Nasıl Sıfırlanır

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung Galaxy S II Download Mod Sayacı USB Jig Kullanmadan Nasıl Sıfırlanır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

SamsungGalaxy S II akıllı telefonunda korumasız yazılım yükleme girişimlerini farkedebilmek için Download moduna bir sayaç yerleştirmişti. Eğer cihazınıza Odin ile yükleme yaparak Custom ROM, Kernel yükler ya da Root yaparsanız Download Mode sayacı, Odin sayacı ya da Flash sayacı dediğimiz bu bölüm işlemektedir. Böylelikle teknik servise gönderilen ürünler garanti dışı bırakılabilmektedir.

Odin sayacını sıfırlayabilmek için USB Jig adı verilen küçük bir aparat kullanılmaktadır. Bu aparata 5-20 TL arası para saymak istemiyor ve işi donanımsal yolla değil de yazılım üzerinden halletmek istiyorsanız ünlü geliştirici ChainFire‘ın son uygulamasını deneyebilirsiniz!

TriangleAway uygulaması, Root ve benzeri işlemlerden sonra akıllı telefonunuzun açılış ekranında gözüken sarı uyarı üçgenini kaldırmaktadır. Bunun yanında Odin sayacınızı da sıfırlayan uygulama, sadece Ice Cream Sandwich versiyonlu yazılımlarda çalışıyor. Bu kullanıcılar için pek problem oluşturmayacaktır, çünkü en geç bir aya kadar ICS güncellemesi yayınlanacaktır.

Samsung Galaxy S II Download Mod Sayacı

Root yetkisi de gereken uygulamanın Galaxy S II ile sınırlı olmadığı belirtiliyor. Yani ilerleyen dönemlerde Galaxy Note gibi diğer cihazların da ICS sürümüne güncellenmesinden sonra desteklediği aygıt yelpazesi genişleyebilecek. Android kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden ChainFire’ın gelecek Samsung akıllı telefon ve tabilet bilgisayarlarını da Download Mode sayacı sıfırlama sorunundan kurtaracağını düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

TriangleAway uygulamasıyla alakalı tüm detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir