Samsung, Galaxy S III Android 4.3 Güncellemesine İlişkin Resmi Bir Açıklama Yayınladı!

blank

Samsung yaklaşık iki hafta önce Galaxy S III için Android 4.3 güncellemesini resmen başlatmıştı. Güncellemenin kullanıcılara ulaşması ile birlikte cihazda birçok yazılımsal sorunun oluştuğuna dair şikayetlerin artmasıyla birlikte güncellemenin durdurulduğuna ilişkin iddialar ortaya atıldı. Samsung İngiltere yayınlandığı resmi açıklama ile konuya açıklık getirdi. Oluşan sorunların varlığını doğrulayan şirket söz konusu sorunların araştırıldığı ve bu sebeple güncellemenin askıya alındığını doğruladı.

teknik destek

Halihazırda Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışan Galaxy S III için Android 4.2 güncellemesi atlanmış ve direkt Android 4.3’e geçileceği bildirilmişti. Güney Koreli üretici sorunları en kısa sürede çözüp güncellemenin kaldığı yerden devam edeceğini taahhüt ederken, Güney Kore kaynaklı bazı kaynaklar ise dağıtımın iki hafta sonra tekrar başlayacağını bildiriliyor.

Güncelleme sonrası kullanıcıların en çok şikayet ettiği başlıklar; cihazın geç uyanması, rastgele donmalar, aşırı pil tüketimi, Bluetooth ses sorunları, Samsung müzik uygulamasında takılmalar, çağrı alındığı esnada cihazda donmalar, kötü RAM yönetimi ve Wi-Fi sorunları.

kaynak: SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!