Samsung Galaxy S III için Android 4.3 Sızdırıldı! [Yükleme Talimatı]

Samsung'tan Yeni Galaxy Gear Reklamı
Andronova

Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 cephesinde Android 4.3 sızıntılarının yaşanmasının ardından Galaxy S III tarafında da ilk defa test bir firmware ortaya çıktı. ROM’la ilgili detaylara geçmeden önce resmi güncellemenin Amerika’da başladığını hatırlatalım.

I9300XXUGMJ9 yapı numarasına sahip sızdırılan ROM’a baktığımızda ise, SamMobile kaynakları birkaç gündür yazılımı test ettiğini bildiriyor. Yazılım henüz test aşamasında olmasına rağmen oldukça kararlı ve istikrarlı bir yapı sergiliyor.

Söz konusu ROM’da Galaxy S4 ve Galaxy Note 3’te yer alan TouchWiz kullanıcı arayüzünün temel unsurlarına yer veriliyor, hatta ayarlar menüsü sekmeli bit yapıya kavuşuyor. Kötü haber ise Samsung yazılımda hala Galaxy S III’ün eski başlatıcı ve widget uygulamalarını kullanıyor. Bunun yanı sıra hala test edilen ROM’da Knox güvenlik uygulaması yer almıyor. Yazılımın final aşamasında ise Knox uygulamasının dahil edilmesi bekleniyor.

Yükleme talimatına geçmeden önce, yazılımın test aşamasında olduğunu belirtelim. Bu sebeple kullanım sonrası ufak çaplı hatalar alabilirsiniz. Ayrıca yükleme sonrası bilgilerinizin bir bölümü silineceği için yedeklerinizi mutlaka almanızı tavsiye ederiz.

Android-4.3-Galaxy-S3-645x382
Samsung Galaxy S III için Android 4.3

Yükleme Talimatı;

1- Buradan Android 4.3 I9300XXUGMJ9  test yazılım sürümünü indirin.

2- Buradan Odin3 v3.09 sürümünü indirin.

3- Test sürümü ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın. (veya iki dosyayı farklı klasörlere çıkarın)

4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun)

5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyaları Odin üzerinde alt bölümde gösterildiği şekilde yerleştirin.

AP bölümüne; AP_I9300XXUGMJ9_1902166_REV00_user_low_ship.tar.md5 ekle

BL bölümüne; BL_I9300XXUGMJ9_1902166_REV00_user_low_ship.tar.md5 ekle

CP bölümüne;  MODEM_I9300BUUGMJ3_REV02_REV04_CL1413323.tar.md5 ekle

CSC bölümüne; CSC_VFG_I9300VFGGMJ5_1986192_REV00_user_low_ship.tar.md5 ekle

Not: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın.

Not: Temiz bir kurum için her durumda “wipe/factory reset” işlemini uygulamanızı tavsiye ederiz. 

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir