Samsung Galaxy S II’ye ait Yeni Video ve Bilgiler Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Aylardır konuşulan ve birçok söylentiye konu olan Samsung Galaxy S II’nin ilk resmi görüntüleri yayınlandı. Barcelona’da düzenlenecek olanMobil Dünya Kongresi 2011’de yapacağı Samsung Mobile Unpacked etkinliğine ait siteyi güncelleyen Samsung’un bu etkinliği site üzerinden canlı bağlantıyla izlenebilecek. Etkinlikte Samsung Galaxy serisinin en güçlü telefonu olan Galaxy S’in yeni versiyonu ve Galaxy S II’nin duyurulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Andronova

Samsung Galaxy S II ile alakalı yayınladığımız Samsung Galaxy S2 13 Şubat’ta Geliyor! ve Samsung Galaxy S2 mi Geliyor? yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Galaxy S II’nin sahip olduğu düşünülen özelliklerin büyük çoğunluğu doğrulandı. Yeni Galaxy S; CES 2011’de sergilenen Samsung’un yeniSuper AMOLED Plus ekranına  ve Dual-Core bir işlemciye sahip olacak. İşlemcinin modeli konusunda Samsung’un kendi üretimi olan A9 – Orion’un kullanıldığı düşünülse de yakın zamanda Samsung’un 2011 yılı ilk çeyreği için Nvidia’dan Tegra 2 çipleri satın aldığı söyleniyor. Samsung tarafından satın alınan bu çiplerin Galaxy Tab II’de kullanılabileceği olasılığını da göz ardı etmemek gerekir. Bu söylentilerin ardından SamFirmware sitesinin bildirmediği ama güvenilir bir kaynaktan ulaştığı bilgilere göreSamsung Galaxy I9100‘ün kesin özellikleri şöyle;
4.3 veya 4.5 inç büyüklüğünde Super AMOLED Plus Dokunmatik Ekran,
A9 – Orion 1GHz veya 1.2GHz Dual Core İşlemci,
8MP Kamera ve LED Flaş,
1.3MP Ön Kamera,
Android 2.3 Gingerbread İşletim Sistemi,
NFC Çipi,
Bluetooth 3.0,
32GB microSD kart desteği, miniUSB, 3.5mm Audio Jack

Kesinleşen bu özelliklerin en önemli kanıtı Samsung’un makyajladığı yeni Galaxy SL. Yenilenen Galaxy SL; Super Clear LCD ve 1GHz’lik OMAP3 işlemciyle güçlendirilmiş. Bu durum gösteriyor ki Samsung, yeni ekran ve işlemcisinin üretimi için Hummingbird işlemci ve Super AMOLED üretimini durdurmuş olabilir. Galaxy S II cephesinde bu tür yorumlar yapılırken Electricpig’in haberine göre Galaxy Tab II 10 inçlik bir ekrana ve Android 3.0 Honeycomb işletim sistemine sahip olabilir. Galaxy S II’nin gölgesinde kalan Galaxy Tab II hakkında daha fazla detay bilinmiyor.
İki cihaz hakkında ortaya çıkan bilgilerin hepsi bu kadarla sınırlı. Samsung Galaxy S II ve Galaxy Tab II’nin duyuruluşuna tanıklık etmek için SamsungUnpacked’i takip etmeyi unutmayın. Samsung Galaxy S II’nin yayınlanan resmi videolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın