Samsung Galaxy S IV’ün LTE Versiyonunda Qualcomm 600, Uluslararası versiyonda ise Eynos 5 octa İşlemcisi Yer Alacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ilk çeyreğinde merakla beklenen telefonların sonuncusu 14 Mart’ta New York’ta yapılacak Unpacked etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Samsung 4. nesil Galaxy S serisi modeli hakkında gelişen dedikoduları bir süre öne kamuoyunda yer bulmuş ve bir dizi sürprizlerin yaşanabileceği iddia edilmişti. AMOLED yerine SoLux panel ve Exnos işlemci tercihinin aksine Qualcomm 600’ün tercih edilecek olması yaşanabilecek sürprizlerin başında geliyor. Telefonun resmi tanıtımına iki hafta kaldı ve henüz Samsung cephesinden net değerlendirmeler oluşmuş değil.

Andronova

Uzak doğulu bir firma olan JPMorgan Menkul Değerler’in yaşanan süreçle ilgili değerlendirmesinde, telefonda kullanılacak işlemci biriminde izlenecek stratejisinin Galaxy S III ile benzer bir yapıda olacağını bildiridi. Şirket, Amerika ve LTE desteği mevcut olan ülkelerde Galaxy S IV modelinde Qaalcomm 600 işlemcisine, telefonun uluslararası versiyonda ise ARM’ın big.LITTLE teknolojisi üzerine inşa edilen 4 çekirdekli Cortex-A15 ve 4 çekirdekli Cortex-A7 olmak üzere iki farklı hızda işlemcide görev yürüten Exynos 5 octa’yı kullanacağını okuyucularına paylaştı. İşlemci biri hâlihazırda mobil dünyasında yer alan en güçlü işlemci olarak gösteriliyor ve bu gücünü iddiaya göre bazı test raporlarında ortaya koymuş.

Mobil dünyasına için yarı iletken üretiminin önde gelen markalarında TSMC, 2013 yılı ile birlikte üretimde düşüş yaşanacağı ve buna rağmen sağlanacak gelirin de artış göstereceği tahmininde bulunması, JPMorgan’ın Galaxy S IV’te kullanılacak işlemci hakkında bu değerlendirmeyi yapmasında etkin rol oynadı.

14 Mart’ta düzenleyeceği etkinlik için davetiyeleri görücüye çıkaran Samsung, birkaç gün içerisinde dağıtımlara başlayacak ve muhtemelen yine Android dünyasının en fazla satacak modelini kullanıcıların beğenisine sunacak. Belirttiğimiz gibi işlemci biriminde iki farklı çözümün kullanılacak olması şu an için kullanıcılar arasında en gerçekçi ihtimal olarak duruyor.

Telefonun sunacağı tasarım çizgilerine değinecek olursak, Samsung her ne kadar Galaxy S III’ün tasarım patentine sahip olsa da ; hatta bir sonraki ürünlerinin büyük bölümünde bu çizgiden ödün vermemiş olsa da, yeni nesil akıllı telefonda Galaxy S II tasarımının daha etkin olacağı bildiriliyor. Aşağıda telefona ait karanlık, bulanık ve tartışalı bazı görseller yer alıyor. Elde edilen görsellerin Galaxy S IV’e ait olduğu iddia edilse de kesin değerlendirmelerde bulunmak şu an için olanaksız.

kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın