Samsung, Galaxy S3 için Android 4.3 Güncellemesi

Samsung, Galaxy S3 için Android 4.3 Güncellemesinin Dağıtımını Durdurmuş Olabilir!

Andronova

Samsung bir süre önce Galaxy S III için Android 4.3 güncellemesine baız ülkelerde SIM kilitli (Vodafone) versiyonlar için başlatmıştı. Uluslararası sürüm içinse dağıtım bugün ilk olarak İngiltere’de başladı. Güncelleme dağıtımı başladı başlamasına ancak, telefonlarına güncelleyen kullanıcıların geri dönüşlerinden anlaşıldığı üzere telefonda birçok hata ve yazılım sorunu ortaya çıkmış durumda.

Güncelleme sonrası karşılaşılan en önemli sorunlar; düşük pil ömrü, uygulama çökmeleri, tutarsız Wi-Fi bağlantısı, yavaşlayan performans, tepkisiz kilit ekran ve telefon kilitlenmeleri şeklinde sıralanıyor. Kullanıcıların sorunun çözümü için çoğu zaman pili çıkardıkları ifade ediliyor.

İngiltere’de uluslararası versiyon için dağıtımı başlayan resmi güncellemenin durdurulduğu ve güncelleme kontrolü yapan kullanıcıların “Telefonunuz en güncel yazılama sahip” şeklinde bir uyarı ile karşılaştıkları bildiriliyor.

Galaxy S III ve Note II’deki yazılım ve donanım benzerlikleri dikkate alındığında, Galaxy Note II için de Android 4.3 güncellemesinin durdurulduğu anlamı çıkarılabilir. Samsung henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.