Samsung, Galaxy S4 Active’i de Snapdragon 800 ile Güçlendirecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung mart ayında lanse ettiği amiral gemisi modelini adeta bir marka haline getirdi desek yeridir. Galaxy S4 isminde o kadar çok çeşitte telefon tüketicilere sunuldu ki, Samsung’un bunlarla yetinmeyip yılın ilk yarısında resmiyete kavuşturduğu ve suya karşı dayanıklı bir yapı ile donattığı Galaxy S4 Active modelinde de işlemci güçlendirmesi yapacağı ortaya çıktı.

teknik destek

Galaxy S4 Active işlemci noktasında Galaxy S4’ün LTE (I9505) modelinde olduğu gibi Snapdragon 600 işlemcisine sahipti. GFXbench kriterinde ortaya çıkan sonuç ise Güney Koreli üreticinin yakın zamanda söz konusu cihazını Snapdragon 800 işlemcisi ile güçlendireceğini gösteriyor.

Test raporunda SHV-E470S model numarasına (Güney Kore versiyonu) sahip olduğu görülen telefonun, bu noktada LTE-A bağlantısı ile donatılarak Güney Koreli taşıyıcı SK Telecom tarafından satışa sunulması bekleniyor. Yükseltmenin sadece işlemci ile sınırlı kalması bekleniyor. Ekran boyutu, RAM ve pil gibi detaylarda herhangi bir yükseltme beklenmiyor.

2.3GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisi ile donatılacak telefonun tıpkı Galaxy S4 LTE-A modelinde olduğu gibi ilk olarak Güney Kore’de hemen akabinde ise LTE destekli ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.

Galaxy S4 Active’in teknik özelliklerini kısaca özetlemek gerekirse; 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü TFT LCD ekran, IP67 sertifikası ile su ve toza karşı dayanıklı yapı, 8MP çözünürlüklü arka ve 2MP ön kamera, 1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600, Adreno 320 grafik birimi, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart yuvası ve 2.600mAh kapasiteli batarya.

media 16741

ilgili>> PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın