Samsung Galaxy S4 (I9505) için Android 4.3 Güncellemesi Resmen Başladı!

media 16366

Samsung beklenildiği gibi Galaxy S4 (I9505)için Android 4.3 güncellemesini ekim ayı içerisinde resmen başlattı. SamMobile kaynakları birçok ülkede kullanıcılara Android 4.3 güncellemesinin ulaştığını rapor ederken, aynı zamanda güncellemenin beraberinde getirdiği yeniliklere de değindi.

Andronova

Samsung, Android 4.3 güncellemesinde görsel değişimlerden ziyade iyileştirmeler ve optimizasyonlar sunuyor. Cihaz eskiye oranla çok daha hızlı bir çalışma performansı sergilerken, daha önce AnTuTu testinde 25-26 bin civarında puan alan Galaxy S4, güncelleme sonrasında ise performansını 29-30 bin seviyelerine yükseltti.

Halihazırda sadece Galaxy S4’ün LTE versiyonu için dağıtıma sunulan güncellemeni kısa süre içerisinde Exynos Octa işlemcili versiyona da sunulması bekleniyor. Kies ve OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan Android 4.3’ün size ulaşıp ulaşmadığının kontrolünü, telefonunuzu Kies uygulamasına bağlayarak ya da “Ayarlar> daha fazlası> Cihaz hakkında> Yazılım Güncelleme> Güncelleyin” ilgili bölümünü kullanabilir.

Güncellemenin beraberinde getirdiği yeniliklere değinecek olursak;  OpenGL 3.0 Desteği, Galaxy Gear ile uyumlu çalışma, TRIM desteği (cihazı çok daha hızlı yapar), Samsung KNOX güvenlik uygulaması, Samsung Cüzdan, Geliştirilmiş RAM yönetimi, Geliştirilmiş Ekran renk üretimi (Ekran eskisinden çok daha keskin görünüyor), Geliştirilmiş TouchWiz kullanıcı arayüzü,  Yeni Samsung klavye, Yeni Samsung Tarayıcı, Yeni Okuma Modu ( sadece birkaç özel uygulama tarafından kullanılır), Yeni Kamera yazılımı ve küçük arayüz geliştirmeleri (rehber uygulaması, el feneri Widget’ı, iletişim kutuları vb)

samsung-galaxy-s-4
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın