Samsung Galaxy S4’e (I9505), Android 4.4 KitKat Nasıl Yüklenir?

blank

Galaxy S4‘ün Google sürümü için Android 4.4 güncellemesi geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Galaxy S4’ün Google sürümü ile uluslararası LTE sürümleri aynı donanım özelliklerine sahip ve dolayısıyla geliştiriciler, Galaxy S4 GPe için yayınlanan Android 4.4 güncellemesini Galaxy S4 I9505 modeline uyarlarken pek de zorluk yaşamadı. Haziran ayı içerisinde Android 4.3 güncellemesi de benzer şekilde çok önceden Galaxy S4 LTE versiyonuna uyarlanmıştı.

teknik destek

Eğer Galaxy S4 I9505 kullanıyorsanız ve cihazınızda stok Android 4.4 deneyimi yaşamak istiyorsanız alt bölümdeki yükleme talimatını takip edebilirsiniz.

Yükleme talimatına geçmeden önce bazı hatırlatmalarda bulunacak olursak; ROM yükleme işlemi konusunda yeterli tecrübe sahip değilseniz bu işlemi denemenizi tavsiye etmiyoruz, zira yanlış bir işlem telefonunuza zarar verebilir ya da bazı bilgilerin silinmesine neden olabilir. Bir diğer hatırlatmamız ise yükleme talimatına geçmeden önce SIM PIN kodunu pasif hale getirmeniz gerekecek.

Yükleme Talimatı

1- Galaxy S4 I9505 cihazınızda Root yetkisinin olması gerekir. Ayrıca CWM ya da TWRP kurtarma modlarından herhangi  birine de ihtiyaç duyacaksınız. Eğer telefonunuzda bu yetkiler yok ise CF-Root dosyasını indirip Odin ile yükleme yapabilirsiniz. Bu sayede hem Root hem de CWM Recovery menüsüne kavuşacaksınız.

2- Daha sonra ise Android 4.4 yazılımını indirin. İndirme işlemi sonrası dosyayı olduğu şekilde telefon hafızasına atın.

3-Zip dosyasını telefon hafızasına attıktan sonra cihazınızı kapatın. Kapatma işlemi öncesinde SIM PIN kodunu pasif hale getirme uyarısını bir kez daha yapalım.

4- (Home + Güç + Ses Yükseltme) butonlarına aynı anda basarak Custom Recovery menüsüne geçiş yapın. Burada öncelikle temizlik (factory reset/wipe data) işlemlerini uygulayacağız ancak olası sorunlara karşı mevcut ROM’unuzu mutlaka yedek alın. Zira bilgilerin çoğu silinecek.

5- Recovery menüsünde “install zip> sdcard> 0” yolunu izleyerek telefona yüklediğimiz Pure-Google-pre-rooted-4.4-v1.zip dosyasını bulup seçin ve yükleme işlemini başlatın.  Yükleme işlemi birkaç dakika sürecektir. Daha sonra ise en alt bölümde geri diyerek sistemi yeniden başlatın ve stok Android’in keyfini çıkarın.

Not: Açılış ekranında takılma sorunu ile karşılaşırsanız temizlik işlemlerini tekrar uygulayın ya da yukarıda yer alan yükleme talimatını bir kez daha uygulayın.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!