Samsung, Galaxy S4 Siparişlerini Düşürürken, Galaxy S III Üretimini Durdurabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S serisinde çıtayı her defasında yükselten Samsung, Galaxy S4’te bu geleneği yıkabilir. Amerikalı yatırım bankası JP Morgan’ın bir süre önce hazırlamış olduğu raporda telefon satışlarının istenilen seviyede olmadığı belirtilmişti. Rapora ilişkin açıklamalarda bulunan Samsung Mobile Başkanı JK Shin ise tam aksi yönde açıklamalar yapmış ve telefon satışlarının gayet iyi olduğunu iddia etmişti.

Andronova

Bir aydan daha kısa sürede 10 milyon satış rakamına ulaşan Galaxy S4 bu noktada önemli bir rekoru elinde bulunduruyor olsa da, telefon satışlarında düşüş yaşandığına dair farklı bir açıklama daha yapıldı. Güney Kore’de yayın yapan ETNews’in haberine göre Samsung, temmuz ayı için belirlediği Galaxy S4 satışlarında hedef küçülttü. Güney Koreli üretici nisan döneminde 10 milyon ve mayıs döneminde ise 12.2 milyon Galaxy S4 sipariş verirken, temmuz ayı için verilen rakam ise 6.5 milyon seviyesinde oldu. Sadece bir ay için 6.5 milyon sipariş bir telefon için inanılmaz bir satış ancak telefonun oluşturduğu yüksek beklenti, her ay 10 milyonluk bir satış ön görüyordu.

İlk etapta satışlar seyrindeydi ancak ilerleyen süreçte Samssung ilk olarak %10-15 seviyesinde sipariş azaltma yoluna gitti. Temmuz ayı için ön görülen rakam ise mayıs ayına göre %50 oranında düşüş anlamına geliyor. Samsung, Galaxy S4 satışlarını arttırmak adına 60 milyon satış rakamına ulaşan ve halihazırda Android dünyasının en fazla satış gerçekleştiren Galaxy S III’ün üretimini durdurabilir. Ortalama bir kullanıcı için tasarım ve teknik özellikler noktasında Galaxy S4 ile benzer detaylar sunan telefon hala kayda değer satışlar gerçekleştiriyor. Eski amiral gemisinin, Galaxy S4 satışlarının önünü açması adına telefonun erken emekliye ayrılacağı belirtiliyor.

Xperia Z, iPhone 5 ve Galaxy S III ile piyasanın doygunluğa ulaştığı bir gerçek. HTC One’ın da üretim kapasitesini arttırarak önemli satışlar elde etmesi Galaxy S4 satışlarını fena halde etkiledi.

media 16825

kaynak: UnwiredView

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın