Samsung Galaxy S4 Zoom Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, Galaxy S4 Zoom olarak isimlendirdiği Android işletim sistemi ile çalışan bir telefon/kamera duyurusu gerçekleştirdi. Üst sınıf kamera yetenekleri sergileyen cihaz, standart bir kamera kalınlığına yakın ebatlar sunarken, kamera işlevselliği ile telefon özelliklerini bir araya getiren melez bir cihaz konumunda. Son dönemde hakkında birçok sızıntı ortaya çıkan melez cihaz, sızdırılan bilgilerle paralellik gösterirken; Samsung, Galaxy Camera ile açtığı platformu farklı bir noktaya taşımayı amaçlıyor.

teknik destek

Daha önce de belirtildiği üzere arka bölümde yer alan 10x optik zoom yakınlaştırma (Galaxy Camera 21x optik zoom) yapabilen, 24mm genişliğinde bir lens barındıran 16MP çözünürlüklü kamera, @30 fps 1080p ve @6o fps 720p formatlarından video kaydına olanak sağlıyor. 12MP çözünürlüğünde 16:9 formatında görüntüler kaydedebilen Galaxy S4 Zoom, kimi Galaxy S4’te de yer alan 26 farklı çekim modu ile kullanıcılara geniş bir içerik sağlıyor. Kısa süre önce lansmanı gerçekleşen Lumia 925 modelinde yer alan, karanlık ve az ışıklı ortamlarda parlak ve net fotoğraflar çekmeye olanak sağlayan Xenon flaş ile donatılan Galaxy S4 Zoom, telefon özelliklerinden ziyade kamera yetenekleri ile ön planda olacak.

Ön bölümü Galaxy S4 mini ile benzer bir tasarım sergileyen cihazın teknik özelliklerine değinecek olursak; 4.3-inç boyutunda qHD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 1.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 1.5GB RAM, Android 4.2.2, 1.9MP çözünürlüklü ön kamera, 8GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, HDR formatında video çekimi, LTE, NFC , Gorilla Glass 3 ve 2.330mAh kapasiteli pil Galaxy S4 Zoom’un dikkat çeken detayları arasında yer alıyor.

15.4mm kalınlığında ve 208 gram ağırlığında olan Galaxy S4 Zoom’da ilk olarak Galaxy S4 gördüğümüz yeni nesil S-Voice, S-Translator, Story Album ve son dönemde birçok Samsung telefonda görmeye alıştığımız Paper Artist uygulaması da yer bulmakta.

20 Haziran’da Londra’da gerçekleşecek Samsung Premiere 2013 etkinliğinde basın karşısına çıkacak Galaxy S4 Zoom’a dair detaylar şu an için bu kadar. Fiyatlandırma noktasında herhangi bir açıklama yapılmadı. Cihazda hangi işlemcinin kullanıldığı da açıklanmazken, LTE desteği sebebiyle işlemcinin pazara bağlı olarak değişkenlik göstereceği bildirildi.

media 16846media 16848media 16850media 16851

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın