Samsung Galaxy S5 Aynı Anda Birden Fazla kişi ile Görüntülü Arama Yapabilir!

blank

Aynı Anda Birden Fazla kişi ile Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? Samsung Galaxy S5 Aynı Anda Birden Fazla kişi ile Görüntülü Arama Yapabilir!

teknik destek

Akıllı telefon pazarı hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Pazardaki en büyük pay ise Samsung‘un elinde. 2013 yılında satılan her 3 telefondan biri Samsung markasını taşırken, Güney Koreli üretici yeni yılda da bu başarısını devam ettirmek için iddialı ürünler sunmaya devam edecek. Samsung’un ayrıca geçtiğimiz çeyrekte elde edilen kârın büyük bölümünü oluşturan giriş seviyene de yoğunlaşacağını şirkete yakın kaynaklardan öğrenmiştik.

Samsung’un yılın ilk çeyreğinde tüketicilere sunacağı en iddialı hamlenin Galaxy S5 olması bekleniyor. Şubat ya da mart aylarında tanıtılması beklenen telefon, daha önceki Galaxy S serisinde olduğu gibi donanım noktasında yine üst sınırı belirleyen modellerden olacak. Şu an için 2K ekran çözünürlüğü, 16MP çözünürlüklü arka kamera, 3GB RAM ve gerçek 8 çekirdekli Exynos işlemci dillendirilen ilk gelişmeler arasında.

2013 yılının ikinci yarısına baktığımızda üst seviyede konumlandırılan akıllı telefonların tümü donanım noktasında benzer özellikler sergiledi. Telefonların ayırt edici özellikleri ise fiyat ve yazılım özellikleri oldu. Galaxy Note 3 beraberinde getirdiği S-Pen ile kullanıcıları bu noktada bir hayli etkilemeyi başarmıştı. Fiyat/performans tarafında ise LG G2‘nin hakkını teslim etmek gerekir.

Samsung özellikle Galaxy S3 ile birlikte yazılım özelliklerine daha fazla ağırlık verir oldu. Galaxy S4’te zenginleştirilen yazılım desteğinin Galaxy S5 modelinde de devam etmesi bekleniyor. Galaxy S4 gözle kontrol özellikleri iyi bir seviyeye yükselten Güney Koreli üreticinin Galaxy S5’te yer vermesi beklenen yazılım özelliklerinden bir tanesi Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi cephesinde elde edilen bir belgede kendisini gösterdi.

Aynı Anda Birden Fazla kişi ile Görüntülü Arama

Samsung Galaxy S5 Aynı Anda Birden Fazla kişi ile Görüntülü

Yukarıda yer alan görüntüde kullanıcının aynı anda birden fazla kişiyle arka ve ön kamerayı kullanarak görüntülü arama gerçekleştirebileceği yer almaktadır. Söz konusu özelliğin TouchWiz kullanıcı arayüzünün bir parçası olması bekleniyor. Y a da Samsung bu özelliği son dönemde popüler bir hal alan anlık mesajlaşma uygulamasına dahil edebilir. Samsung birden fazla kişi ile görüntülü arama özelliğini kısa süre içerisinde SMS/MMS özelliğine kavuşacak ChatON uygulamasının bir parçası haline getirmesi ihtimali de bulunmaktadır. Özellik her ne kadar ilk olarak Galaxy S5’te ortaya çıkacak olsa da, kısa süre içerisinde tüm Samsung telefonları tarafından desteklenebilir hale gelecektir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!