Samsung, Galaxy S5 Hakkında Olumsuz Bir Yazı Kaleme Alan Gazeteye Dava Açtı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Galaxy S3 ile rekor satışlar elde eden Samsung, Galaxy S4’te ise rekor satışı daha ileri seviyelere taşımak istedi fakat bunda başarılı olamadı. Galaxy S4’ün şu ana dek Galaxy S3’ten daha düşük satışlar elde etmesi Güney Koreli üreticinin çeyrek bazında elde ettiği kâr miktarına da yansıdı ve Samsung uzun bir aradan sonra ilk defa geçtiğimiz çeyrekte bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün 2014 yılı birinci çeyreğinde de devam edeceği Samsung’un yayınladığı ön rapordan anlaşıldı.

Galaxy S5’in ikinci çeyrekten itibaren satışa sunulmasıyla elde edilecek kâr miktarında artış hedeflense de, Samsung  geçtiğimiz çeyrek dilimlerde elde ettiği rekor  kâr oranlarına ulaşma noktasında sorunlar yaşabilir. Bu sorunların başında ise Galaxy S5 geliyor. Tasarım, RAM, batarya ve arayüz özellikleriyle hayal kırıklığı olarak değerlendirilen Galaxy S5 için bu güne kadar gerek forumlarda ve gerek teknoloji sitelerinde olumlu olumsuz birçok haber ya da yorum okuduk.

Samsung medyada yer alan bu olumsuz haberlerden birini yargıyı taşıdı. Electronic Times gazetesinde Galaxy S5’e ilişkin olumsuz bir makale kalem alındı. Başta kamera olmak üzere telefon hakkında olumsuz ifadelerin yer aldığı makale için Samsung 284.000$ tazminat talep ediyor. Güney Koreli üreticiye göre bu olumsuz makale Galaxy S5 satın almak isteyenleri tereddüde itecektir.

Mobil dünyasında birçok dava sürecinde birçok dava gördük, ancak olumsuz bir makale için açılan bir davaya belki de ilk defa şahit oluyoruz. Açılan dava ifade özgürlüğü için olumsuz görünebilir. Fakat Samsung’un gazetenin yanlış bilgiler yayımlamış olmasına karşı kendini koruması şeklinde de değerlendirilebilir.

Açılan dava hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

kaynak: androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir