Samsung Galaxy S5, HTC One M8 ve Xperia Z2 SloMo Video Performans Testi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 5S ile hayatımıza giren Süper Slow Motion kamera kaydı “SloMo” teorikte 720p video kaydının istendiği noktada fps sayısının düşürülmesiyle elde edilen görüntülerden oluşmaktaydı. Firmalar zaman içinde Note 2 ve Galaxy S4 gibi ürünlere bu seçeneği yazılımsal olarak sağlamaya çalışsa da 720p görüntü kaydının düşük fps değerlerinden dolayı pek başarılı olamadılar. Slow Motion çekim oldukça eğlenceli görüntüler elde etmemizi sağlamakta ve farketmediğimiz detayları görebilmemizi sağlamaktadır.

teknik destek

Bu yılın amiral gemisi telefonları Samsung Galaxy S5, ve Xperia Z2 720p görüntüyü 120 kare/saniye hızında oynatabilirken; HTC One M8 720p videoları 60 kare/saniyede oynatabilmekte. Bu farkında performansa nasıl etki ettiğini aşağıdaki videoda görebiliriz.

TMnHn9hrakk#t=171″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Görüldüğü üzere Sony Xperia Z2 bu testte daha başarılı oluyor. Xperia Z1 kamera anlamında bende kötü bir deneyim bırakmış olsa da Xperia Z2 hem yazılımı hemde kamera donanımı ile fark yaratacak gibi duruyor.

Kaynak: xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!