Samsung Galaxy S5 İçin Android 5.0 Lollipop Firmware

Samsung Galaxy S5 İçin Android 5.0 Lollipop Test Firmware’i Sızdırıldı!

Andronova

En çok satılan üst seviye Android cihazları bir bir Android 5.0 Lollipop sürümüne güncelleniyor veya Üretici firmalar güncelleme için planlarını açıklıyor. Kullanıcılar için büyük heyecan ve beklentiye sebep olan bu aşamalar, güncelleme haberleriyle yerini sevince bırakıyor. Şimdi Galaxy S5 kullanıcıları için sevindirici bir haberi paylaşalım.

Samsung Galaxy S5 İçin Android 5.0 Lollipop Firmware

Samsung, uzun süren çalışmaların ve sızdırılan videoların ardından nihayet Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınladı. Daha önce XDA‘da Odin ile flashlanabilir ön sürümünün yayınlandığı bu versiyon, şimdilik sadece Sprint için üretilen Galaxy S5 (SM-G900P) modeli için.

Ancak bu gelişmeyle birlikte çok kısa süre içerisinde tüm Galaxy S5 kullıcılarının Lolipop’larına kavuşacağı belli oluyor. Yayınlanan Bu ROM ile, Samsung’un TouchWiz arayüzü gayet hoş gözüküyor ve tüm Android 5.0 özelliklerini barındırıyor.

android-5-0-galaxy-s5

Operatörlerin son zamanlarda yeni sürüm güncellemelerini üreticilerden daha önce yayınlamaları ise bir hayli düşündürücü. Üreticiler yeni cihazlarını satabilmek için geç güncelleme yayınlarken, operatörler ise hali hazırda üreticilerden aldıkları veya alım için sözleşme yaptıkları cihazları ellerinden çıkarıp satabilek için erken güncellemenin peşinde. Her iki seçek, biz kullanıcıların konumunu gözler önüne koyuyor.

Umarız, Google’ın Android 5.0 ile yapmak istediği güncelleme devrimi işe yarar ve artık bu gibi durumlar yaşanmaz. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?

kaynak: Sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.