Samsung, Galaxy S5 için Eğlenceli Bir Televizyon Reklamı Yayınlandı

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung, 11 Nisan itibariyle Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı 125 ülkede resmen piyasaya sürdüğü yeni nesil amiral gemisi Galaxy S5 için eğlenceli bir televizyon reklamı yayınladı. İlk gün satışlarında Galaxy S4’e oranla %30 daha fazla satış işlemi gerçekleştirdiği kaydedilen Galaxy S5, önümüzdeki günlerde 25 ülkede daha satışa sunulacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung, ilk 3 aylık dönemde 35 milyon satmayı hedeflediği Galaxy S5 için bir süredir televizyon reklamları yayınlıyor. 11 Nisan’la birlikte yayınlanmaya başlanan reklamlara bir yenisi daha eklendi. Söz konusu reklama çocukları da dahil ederek başarılı bir içerik oluşturan Samsung, reklamda tamamen Galaxy S5’in suya ve toza karşı dayanıklı özelliği üzerinde duruyor. IP67 sertifikasına sahip üst sınıf akıllı telefonda 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmezlik özelliği gösterebiliyor.

Özellikle mobil bölüm için kayda değer bir pazarlama ve reklam bütçesi ayıran Samsung, dikkat çeken reklamlar ve ürün satışlarından gelen haberlerle reklam işinde ne denli başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi. Galaxy S5’in 16GB ülkemizde 2.199 lira, 32GB seçeneği ise 2.299 liradan satışa sunulmaktadır. Samsung kısa süre önce Hindistan’da Galaxy S5’in fiyatında 80$’lık indirime gitmişti. Ülkemizde de telefon fiyatının önümüzdeki günlerde 2.000 liranın altına düşmesi bekleniyor.

 

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir