Samsung, Galaxy S5 ile Plastik Kasa Anlayışını Terk Edecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mart ayında resmiyet kazanan Galaxy S4 öncesi Samsung’un telefonlarda yer verdiği tasarım ve kullanılan malzeme noktasında radikal değişiklikler ön göreceği üzerine bazı haberler gündemde yer almıştı. Lansman tarihi yaklaştıkça yaşanan son gelişmelerde tasarım ve kullanılan malzemenin değişmeyeceği teyit edildi. Netice itibariyle Galaxy S4 resmiyet kazandı; telefon, tasarım ve kullanılan malzeme noktasında beklentileri karşılamadı.

Andronova

Kuşkusuz bu duruma en çok etki eden sebep ise Galaxy S4’ün en önemli iki rakibi olarak gösterilen Xperia Z ve HTC One’ın sıra dışı tasarımları olmuştur. Özellikle HTC One tasarım anlamında birçok kaynak tarafından en iyi telefon olarak gösterildi.

Güney Koreli merkezli şirket şüphesiz önümüzdeki yıl Galaxy S5 modelini duyuracak. Eylül döneminde Galaxy Note III tanıtımı gerçekleşecek olsa da, Samsung’un Galaxy S5 ile bu defa tasarım anlamında radikal kararlar alması bekleniyor. Bu noktada mayıs sonunda Seul’de üst düzey bir toplantı gerçekleştiren Samsung, Galaxy S III ile başlattığı tasarım anlayışını önümüzdeki yıldan itibaren geride bırakacağını belirtmiş ve Galaxy S5 ile “Design 3.0” anlayışının başlatılacağı ön görülmüştü.

Değişim sadece tasarımla sınırlı kalmayacak ve kullanılan malzemede de farklılığa gidilecek. Galaxy S4’te ilk olarak alüminyum kasanın benimsendiği ancak üretimde gecikmelerin yaşanacağı gerekçe gösterilerek alüminyumdan vazgeçilmişti. Galaxy S5 ise üretim aşaması için şimdiden çalışmaların başlatıldığı ve kesinlikli alüminyum malzemenin kullanılacağı bildiriliyor.

Bu noktada pilin nasıl bir yapıda olacağı da merak ediliyor. Neredeyse tüm telefonların çıkarılabilir pil tasarımı benimseyen Samsung, Galaxy S5’te Wave modellerindeki bir  anlayış benimseyebilir; ya da HTC One ve iPhone 5’te olduğu gibi yekpare bir tasarım benimsenir. Samsung’un amiral gemi modellerinde bugüne kadar en fazla övgüyü hak eden tasarımın Galaxy S II’de yer bulduğunu hatırlatalım.

kaynak: abcnetspace

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.