Samsung Galaxy S5 ile Telefonumuz Artık Daha Güvenli

media 16295

Samsung’un yakın bir tarihte ki o tarihin Barselona’da 24 – 27 Şubat tarihleri arasında yapılacak Dünya Mobil Kongresi öncesinde tanıtılacak olan Galaxy S5 ile bir çok haber ve yorum bu sayfadan sizlere Sayın Mustafa Kılıç tarafından bildirilmişti. Telefonun genel özellikleri ile ilgili bilinenler; 16 mega piksel optik sabitleme teknolojisine sahip kamerası, 5,2 inç Full HD yeni nesil AMOLED ekranı, yeni nesil 64 bit 8 çekirdekli işlemcisi ve tahmini 3 GB Ram’i olacağı yönünde.

teknik destek

Samsun’a ykaın kaynaklardan alınan habere göre ise Apple’ın TouchID parmak okuma sensöründen çok daha iyisini yapmayı planlayan Samsung, Galaxy S5’te retina kontrolü yapan bir kameraya yer verecek. Bunun yapılabilir olup olmadığını çok yakında görebileceğiz ama artan teknoloji ve rekabet ile birlikte Samsung “innovasyon” konusunda tutarlıysa bu teknolojiyi yeni telefonda görebiliriz. Burada beni düşündüren tek konu düşük ışık şartlarında sistemin nasıl çalışacağı yönünde. Böyle bir teknolojiyi arka kameraya koymak gibi bir durum olmayacağına göre ön kamerada akşamları bu sistemin bu haliyle çalışma gibi bir lüksü bulunmuyor. Samsung bu teknolojiyi kullanacaksa bakalım bu sorunun altından nasıl kalkacak.

Galaxy S5 Retina

Samsung, Android işletim sistemindeki en güçlü üretici. Telefonlarının içindeki vidalara kadar kendi tesislerinde üretim yapan bir şirket, bir de yetmezmiş gibi Apple’ın milyonlar satarak rekorları alt-üst ettiği telefonu iPhone 5S’in de işlemcisini üretiyor. Samsung yeni telefonuyla ne kadar büyük bir üretici olduğunu ve teknolojinin gerçekte neler yapabildiğini hepimize göstermeli yoksa Note 4 için Samsung cephesinin durumu zorlaşabilir. Yeni telefonda plastik kullanılmamasını ve yola daha kaliteli bir materyalle devam etmesini de temenni ediyorum.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın