Samsung Galaxy S5 ilk İstikrar Güncellemesini Almaya Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

11 Nisan(yarın) itibariyle Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 150 ülkede kullanıcılarla buluşacak Galaxy S5 kutudan çıkar çıkmaz ilk yazılım güncellemesini almaya başlayacak. Güney Kore’de satışına başlanan Galaxy S5’i Avrupa’da da kimi ülkeler bir gün öncesinden satmaya başladı. Galaxy S5’i kutudan çıkarıp, kurulum işlemini gerçekleştiren kullanıcılar minik bir sürprizle karşılaştı.

teknik destek

Android 4.4 KitKat ve TouchWiz Magazine kullanıcı arayüzünün eşlik ettiği üst sınıf akıllı telefon XXU1ANC9 yapı numarasına sahip 30MB dosya boyutuna sahip ilk güncellemesini almaya başladı. Akıllı telefonda yer alan yazılımı daha kararlı ve stabil bir yapıya getiren güncelleme FOTA (şebeke) üzerinden birkaç gün içerisinde tüm dünyada telefon sahiplerine ulaşacak.

16GB’lik modeli 2.199, 32GB’lik seçeneği ise 2.299 liradan tüketicilerle buluşacak Galaxy S5’in bu defa Exynos işlemcili versiyonunun aksine Qualcomm cephesinden  2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 MSM8974AC işlemcili modeli ülkemizde raflarda olacak.

Siyah, beyaz mavi ve altın renk seçeneklerine sahip Galaxy S5’te ayrıca 5.1-in büyüklüğünde Full HD Super AMOLED ekran, 2GB RAM, su ve toza karşı dirençli yapı, 16/32GB depolama, 128GB’ye kadar microSD kart desteği, parmak izi okuyucu, nabız ölçer, microUSB 3.0 ve 2.800mAh kapasiteli pil yer alacak.

screenshot_2014-04-10-08-50-50

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın