Samsung Galaxy S5 nasıl root edilir?

Andronova
2 Minimum Okuma

Samsung' un Galaxy S5 çoğu yerde satışa çıktı. Türkiye' de de raflarda yerini almış bulunuyor. Bu yazımızda Galaxy S5 root nasıl yapılır adımlarıyla anlatmaya çalıştık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung Galaxy S5′ i geride bırakılan hafta itibari ile dünyada birçok noktada raflarda yerini almıştı. Telefonda 16 GB fiyatı 2.199 ve 32 GB 2.299 TL ile ülkemizde satışta. 

Galaxy S4 ile karşılaştırıldığında daha parlak bir ekran, daha gelişmiş bir kamera, hızlı ve güçlü işlemci ve daha uzun pil ömrü sunan akıllı telefon ayrıca IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergiliyor.

Galaxy S5 eline alan bazı kullanıcılar telefon üzerinde tam yetkili olmak için, gereksiz gördüğü uygulamaları kaldırmak ya da özel ROM yükleyebilmek için Galaxy S5 cihazlarını Rootlamaya başlamıştır. Alt bölümde yer alan yükleme talimatında ise Samsung telefonlar için Root ve CWM Recovery dosyalarını barındıran ve Chainfire tarafından hazırlanan CF-Root dosyasıyla Galaxy S5’e Root yetkisinin nasıl kazandırıldığını aktaracağız.

Yükleme talimatına başlamadan önce bu işlemin telefonunuzu garanti kapsamı dışına çıkaracağını hatırlatalım.

Samsung Galaxy S5 nasıl root edilir?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Galaxy S5 ROOT nasıl yapılır?

1. Adımda: Alt bölümdeki tüm dosyaları indiriniz. Bilgisayarda Kies yüklüyse USB sürücüleryüklemeye gerek bulunmuyor. 

Güncel ODIN programını arama motorlarından aratabilirsiniz.

CF-Root (Ülkemizde SM-G900F versiyon satılmakta. Bu sebeple ilgili CF-Root dosyasını indirin) forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51421228&postcount=3

USB sürücüleri indirme adresi: mediafire.com/file/7iy79emc0bf1fb4/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2. Adımda: İndirilen CF- root zip dosyası açılarak bilgisayarda masaüstüne atılır. İçerik Odin uygulamasıyla karşınıza çıkar. Buradan Odin programıyla yerleştireceğiniz dosyanın uzantısı ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” gibi olacaktır.

3. Adımda: Odin uygulamayı açınız. Galaxy S5 telefonu kapatınız. Telefonda titremeyi bekleyiniz veya pil çıkarılıp takılsın. Galaxy S5 telefondan Ses kısma tuşu + Home yani menü tuşu + açma kapama yani Güç tuşları aynı anda basılarak Download moda alınacak. Karşınıza uyarı çıkarsa ses açma tuşuyla geçiniz. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayınız.

4. Adımda: Telefonunuzla, Odin arasında bir bağlantının sağlandığında Odin üzerinde bulunan PDA seçeneğine ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” dosyanızı ekleyiniz.

5. Adımda: Start’ a tıklayınız. Yükleme dosyası işlem için 1-2 sn kadar sürecek. 

Not: İlk Açılış normalden daha uzun sürebilir. Telefonun açılış ekranında takılı kalmasıyla cihaz için indirilen CF-Root dosyasının kontrol edilmesi gerekiyor. Doğru dosyanın yüklenip yüklenmediğinden emin olunmalı. Bazı ROM’ ları Sammobile sitesinden de ulaşabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 04:38

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir