Samsung Galaxy S5 Pasif Stylus Desteği ve Daha İyi AirView Özellikleri Sunacak.

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung Galaxy S5 Pasif Stylus Desteği ve AirView Özellikleri ile Geliyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5 ile ilgili çok şey yazıldı ve nisan ayında tanıtılmasına kadar da çok şey söylenecek. Sürekli bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkarak beklentiler oldukça artıyor. Samsung Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ile yine satış rekorları kırmış olsa da gelen haberlere göre ne hissedarlar nede Samsung yönetimi bu cihazlardan memnun değil. Kullanıcılardan da özellikle malzeme kalitesi konusunda eleştiri alan Samsung 2 farklı yongaya sahip telefonlar yaparak bu eleştirileri daha fazla hakkediyor. Yeni nesil Exynos 6 işlemcisine 4G modemi koymayı başaramaz ve 4G şebekeleri için çıkacak olan Snapdragon çözümünün de en aşağı MSM8974AB modeli olacağı öngörüldüğünde Exynos 6’nın işi oldukça zor gibi görünüyor.

Yeni yıla rekor bir kayıpla başlayan Samsung’ta gözler Galaxy S5’e ve 4K televizyonlara çevrilmiş durumda. Koreli bilgi teknolojileri haber sitesi ET News’in haberine göre Samsung Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 telefonlarının ekran dokunmatiğinin geliştirilmesinde ortak çalıştığı Synaptics firması ile Galaxy S5 telefonunun ekranının geliştirilmesi için anlaştı. Habere göre Samsung Galaxy S5’te kaleme ihtiyaç olmadan “Air” özelliği sayesinde kalemle yazı yazabilme imkanını kullanıcılara sunmayı planlıyor. Galaxy S5 gelişmiş jest ve mimik tanıma özellikleri ile donatılarak bu anlamda kullanıcılar ile tam uyumlu hale getirilmesi amaçlanıyor.

Tabii ki bu haberin doğrulu tartışılır ama Samsung Galaxy S5’te kullanıcılar için farklı çözümler sunmalı. İşlemci, Ram, Hafıza bir yere kadar önemli ama en önemli özellikler; kamera, pil ve arayüzde bitiyor. Apple bunca cihazı sadece kullanıcı deneyiminden dolayı satmadı mı? Çin’de donanım canavarı telefonlar global pazarda kendilerine yer bulamıyorken Samsung’un bunlara yeni düşmemesi için S4’ün çok üstünde bir telefon yapması gerekiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bizi hangi sürprizler bekliyor?

Peki sizce Galxy S5’te hangi özellikler olmalı? Pasif Stylus Desteği sizin için bir anlam ifade ediyor mu? Yorumlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir