Samsung Galaxy S5 Plus Tanıtıldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un daha önce haberleri duyulan telefonu Galaxy S5 Plus bugün tanıtıldı. Bu sene tanıtılan amiral gemi modeline ufak eklentiler getiren Plus modeli, asıl değişikliği ise işlemci kısmında yapmış. Snapdragon 805 işlemci ile gelecek olan telefon, LTE-A desteğine de sahip. Ancak Kore’ye özel üretilen Galaxy S5 LTE-A modelinde QHD ekran bulunurken, bu modelde Full HD panel kullanılmış.

teknik destek

Orijinal Galaxy S5, Krait 400 2.5 gHz 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahipti. Galaxy S5 Plus’da 4 çekirdekli 2.5 gHz işlemciye sahip ancak Snapdragon 805 Krait 450 kullanıyor. Bu yeni çipset çekirdek başına daha fazla performans veriyorken, güç tüketimini de düşürüyor. Snapdragon 805 yongası, ekran kartı olarak da Adreno 420 kullanıyor. Bu GPU; Galaxy S5’nin Adreno 330’undan %40 daha iyi performans gösteriyor. Telefondaki diğer değişiklik ise bağlantı hızında kendini gösteriyor. Galaxy S5; LTE Cat 4 modeme sahipti. Cat 4 mobil bağlantı olarak 150 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme hızı tanıyordu. Galaxy S5 Plus’ da bulunan LTE Cat 6 ise şu an piyasanın en hızlı LTE modemi. Bağlantı hızları; indirme için 300 Mbps iken yükleme ise 50 Mbps.  LTE Cat 6 mobil modemi; aynı zamanda Samsung Galaxy Note 4’te de kullanılmıştı.

Telefonun diğer özelliklerine bakacak olursak, halefi gibi 5.1 inç 1920×1080 ekran, 2 GB RAM, 16 MP 2160P kayıt yeteneğine sahip kamera bulunuyor. Kameranın optik görüntü sabitlemeye sahip olmadığını hatırlatalım. 16 GB, mikro sd destekli hafıza ve 2800 mAh kapasiteli bataryası olan Galaxy S5 Plus, kardeşi ile aynı ağırlık ve ebatlara sahip. Aynı zamanda Galaxy S5 gibi IP67 su ve toz geçirmezlik sertfikası da bulunuyor. Telefon şu an için sadece Hollanda’da satışa çıkmış durumda, ancak diğer ülkeler için durum henüz belli değil. Galaxy S5 Plus için ne düşünüyorsunuz?

galaxy s5

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir