Samsung Galaxy S5 Türkiye Modeli İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Samsung Galaxy S5 için Android 5.0 Lollipop iyileştirme güncellemesi ülkemiz kullanıcıları için yayınlandı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yapım numarası G900FQJVU1BOC2 olan ve OTA veya Kies üzerinden dağıtımı sağlanan 397MB boyutunda ki bu güncellemede genel performans iyileştirmelerinin yapıldığı belirtilmekte. RAM kullanımının da iyileştirildiği yeni güncellemeyle birlikte, Touchwiz Lollipop ilk sürümünde olmayan sessiz mod geri geldi. Ayrıca “Rahatsız Etme” modunda yapılan yenilik ile istenilen zaman aralığına ayarlama seçeneği eklenerek daha işlevsel hale getirildi.

En son yazılım sürümü nasıl kontrol edilir?
Kablosuz olarak OTA üzerinden; Ayarlar > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme > güncelleme yolu takip edilerek.

OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce, uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak ve pilin %50’den fazla kapasite ile şarj edildiğinden emin olmak gerekiyor.

Ayrıca bilgisayar üzerinden ‘Kies’ uygulaması ile yazılım yükseltme menüsünde gösterilen talimatları izleyerek de güncelleme yapılmaktadır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak